Diskusní téma: Produkty

Datum: 24.01.2011

Vložil: Admin

Titulek: Re: Proč vlastně jsou lepší šťávy než celé ovoce či zelenina?

Co se týče šťáv a celé kombinace stravy tak je to složitější téma, ale v krátkosti a zjednodušeně k Vaší otázce... Tolik zeleniny ani ovoce nemůžete nikdy sníst co vypijete najednou. Protože šťávy obsahují vynikající a využitelné živiny pro náš organismus jsou velmi potřebné a jsou přímým opakem toho co lidi většinou jí a co jejich organismus jen zatěžuje, ale neživí!!! Proto je mnoho nemocí, alergií a dalších jevů průmyslové stravy. Lidi jsou často tlustí, ale přitom podvyživení, navíc velmi častým jevem je, že průvodní znaky a reakce organismu na špatnou životosprávu řeší až když jsou nemocní, ale téměř vždy s lékařem a chemickými léky, které mají další podružný negativní dopad. Využitelnost šťávy je okamžitá bez zatížení organismu trávením vlákniny... to je jeden z elixírů zdraví! Zásaditost zeleniny je opakem kyselé stravy, kterou většina lidí si dopřává. Kyselé prostředí v těle je příčinou mnoha negativních následků, které lidi trvale provázejí. Přečtěte si knihu „Pryč s kyselostí“ od Kurta Tepperweina. Rozdíl v objemu získaných vitaminů, enzymů a dalších živých látek ze šťávy je obrovský oproti čerstvé zelenině a ovoci co sníte (to však platí jen při použití kvalitních odšťavňovačů, které procesem a použitou technologií odšťavňování neničí to nejcennější co ve šťávě je obsaženo - živé látky!) a to zejména při častém odšťavňování. Nejlépe denně. Přitom běžná skladba české stravy je jak známo chutná, ale většinou v dnešní době také nezdravá (dříve měli maso jednou za týden) a bohužel se zátěží toxických látek (konzervanty a jiné průmyslové složky přidávané do již neživé potravy) oproti možným kombinacím veškeré zeleniny a ovoce co se odšťavňuje, (někdo i byliny). Ale především odšťavňováním začnete používat řadu druhů zeleniny (živé stravy), kterou většina populace nikdy neměla na jídelníčku (např. vynikající čerstvou šťávu z červené řepy apod). Detoxikace organismu šťávami (s vlákninou i bez vlákniny) je pro mnoho lidí také neznámá. Při tom všem je jasné, že vlákninu také potřebujete, ale k tomu bohužel jen menší část strávníků používá různé saláty což je výborné, ale většinou málo časté. Významná je skutečnost odkud máte zdroje zeleniny a ovoce. Je-li zdrojem velký obchodní dům s potravinami a jiné podobné zařízení tak můžete mít často polskou i jinou méně kvalitní zeleninu, která může být i kontaminovaná z půdy těžkými kovy a i jinak umělými hnojivy. Málokdo ví, že tyto špatné složky po odšťavnění zůstávají ponejvíce ve vláknině, kterou proto vyhazujeme. Máme-li vlastní zdroje ze své zahrádky, tak větší podíl vlákniny ve šťávě není na závadu, ale naopak je vhodný. Závisí i na chuti šťávy s vlákninou (při větší hustotě šťávy se chuť mění) a tak některé odšťavňovače mají jemná i hrubá síta. Ta hrubá zvyšují podíl vlákniny ve šťávě. Navíc často některé druhy zeleniny sami o sobě nejsou příliš lahodné proto se kombinují např. s mrkví a jinými lahodnějšími druhy a tím dohromady jsou přijatelné. Názorným příkladem potřebné a určité kombinace šťáv jsou např. listy nebo kořen pampelišky, s mrkví je to vynikající složení, ale v běžné stravě téměř nikdo je nepoužívá.
Informace nejen na mých stránkách jsou cenné a všichni kdo jsou na této cestě je rádi poskytuji všem, kteří jsou připraveni pochopit, že to co jí a pijí je velmi podstatné z toho všeho co ve svém životě dělají... Při veselé mysli (bez stresu) s pohybem na čerstvém vzduchu jak jistě víte tzn. s pozitivním přístupem k životu jim nejen šťávy, ale celý způsob stravy a životosprávy poskytuje radostnější a delší život. Ti co jsou již nemocní si nepřejí nic jiného z bohatství tohoto světa, než to jediné co již nemají...ZDRAVÍ. Proto šťávy jako vynikající pro prevenci, ale i léčbu. Je to opravdu zkráceně, ale více se toho dočtete na mých stránkách zde, ale i na www.odstavnovace.info , kde jsou i knihy ke stažení a další odkazy a zajímavosti. Čtení o zkušenostech těch co jsou již znalí, není ztrátou času. Rád jsem Vám to trochu přiblížil. Nedělám to proto, aby jste si koupil něco ode mě, ale také i já jsem dříve nevěděl mnoho z toho co se dozvídám až později, cestou životem. Stále se máme co učit, ve škole nám bohužel mnoho podstatných věci nesdělili.
Admin

Datum: 18.07.2012

Vložil: Mirek

Titulek: Re: Proč vlastně jsou lepší šťávy než celé ovoce či zelenina?

I sebe lepším a delším žvýkáním z ovoce a zeleniny více vitamínů, minerálů, enzymů........nežli odšťavněním nedostanete a dál, trávící trakt má podstatně méně práce s jejich předáním do oběhu. Já osobně potom ze zeleniny nevyhazuji ani ten tuhý zbytek. Je to kvalitní a chutná vláknina, která se hodí k přípravě mnoha dalších zeleninových pokrmů tepelně upravených.
S přáním mnoha krásných dní
Mirek

Datum: 09.11.2013

Titulek: Re: Re: Proč vlastně jsou lepší šťávy než celé ovoce či zelenina?

Mirku souhlasim s Vámi, ale podstatné je jaké máte zdroje ovoce a zeleniny...u kvalitních zdrojů tzn. vlastních nebo osvědčených vláknina ve šťávě nevadí naopak. U zdrojů neznámých je lepší používat jen jemné síto a vlákninu vyhodit, protože se na ní vážou těžké kovy i hnojiva a tak šťáva nez vlákniny je čistá!

Datum: 21.01.2011

Vložil: Pavel

Titulek: Díky za audio o zelených potravinách

V článku nalezeném na druhé straně Novinek je zajímavé audio s rozhovorem Mudr. Laciny o Mladém lečmenu a Chlorelle.
Díky je to obsažné a poučné.
Pavel

Titulek: Re: Díky za audio o zelených potravinách

Stejné audio naleznete na této stránce nahoiře v menu v rubrikách: Chlorella pyrenoidosa TOP a Mladý ječmen TOP.
Admin

Vložil: Markéta

Titulek: Mám zájem o získání zelených potravin GW

Prosím kontaktujte mě a nabídněte mi Mladý ječmen a Chlorellu pyrenoidosu.
Děkuji. Markéta.
marketa@seznam.cz

Datum: 24.01.2011

Titulek: Re: Mám zájem o získání zelených potravin GW

Děkuji za Váš zájem, rozhodně Vás budu kontaktovat a poskytnu Vám potřebné informace o ječmeni a chlorelle, navíc Vám mohu předběžně sdělit, že cena za oba produkty byla velmi příjemně snížena oproti dřívějším cenám.
Admin

<< 1 | 2 | 3 | 4

Přidat nový příspěvek