Knihy ke stažení Dr. Normana W. Walkera

07.04.2009 21:08

Stáhněte si zde knihy : Dr. Normana W. Walkera

čerstvé zeleninov a ovoc štávy.pdf  ; omládněte.pdf ; zář.zdraví.pdf;   tl. střevo.pdf
 

   

 Dr. Norman W. Walker      1866 - 1984 ?

Dr. Norman W. Walker byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy v USA. Jeho knihy byly vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům.

Dr. Walker napsal poslední knihu ve svých 113 letech. Až do své smrti v roce 1984 byl nesmírně činný. Dožil se 118 let. I v tomto věku se věnoval domácím pracím a zahrádkařil. Jezdil na kole, přestože měl již více než 100 roků. Přežil své kritiky a posměváčky. Dnes jej řadíme mezi průkopníky přirozené životosprávy.

pozn. Admin : Z jiných zdrojů lze zjistit, že dr. Walker se velmi pravděpodobně dožil 99 let, na internetu je údajně dokonce jeho náhrobní kámen i s daty, který to má dokládat. V knihách, co vyšly u nás a v Německu (a možná i jinde) je uváděn různě dlouhý věk jako 109, 113, 116 a 118 let. (On to sám odmítal říkat, kolik mu je, ale náhrobek asi bude pravý).  https://arizonagravestones.org/view.php?id=33655

 

Více jak 70 let se snažil svými výzkumy ukázat, jak mohou žít lidé déle a zdravěji. On sám byl příkladem toho, jak se může dosáhnout kvetoucího zdraví správným myšlením, správnou výživou a správnou péčí o tělo.


 

Tisíce lidí se přesvědčilo o metodě Dr. Walkera vyléčit pomocí čerstvých zeleninových šťáv i "nevyléčitelné" nemoci. Ve světě je známý jako "The Juiceman" (juice = šťáva)

 

Citace z knihy „Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy” Dr. Normana Walkera:

"Čerstvé šťávy ukázaly již na rozhraní dvacátého století, co v nich vězí. Jejich hodnota je dnes uznávána mnoha lékaři, léčiteli, stejně jako dietetology. Účinnost šťáv se odůvodňuje tím, že se tekutá potrava, získaná oddělením vitálních látek a vody od vlákniny, obzvláště rychle stráví. Zažívací pochody, nutné k oddělení vitálních látek od vlákniny, vyžadují práci zažívacích orgánů a čas. Strávení celých ovocných plodů a celé zeleniny potřebuje energii a zdroj této energie je v potravě. Část "hutné" stravy, kterou sníme, se použije jako pohonná hmota k získání této energie. Toto je odpověd" na často kladenou otázku: Proč se místo přípravy šťáv nemají jíst ovocné plody, saláty a zelenina vcelku?"

 

Tajemství účinků čerstvé šťávy spočívá v rychlém využití minerálních látek, vitaminů, solí a především enzymů z čerstvého ovoce a zeleniny, které tělo za normálních okolností získává složitými a dlouhodobými procesy. Čerstvá šťáva je oproti celému plodu dokonale strávena během několika minut, což ocení zejména lidé nemocní, kteří potřebují okamžitě načerpat energii k dalšímu trávení normální potravy.

Nejúčinnější je příjem šťáv ráno na lačno. Výrazné léčivé účinky se dostavují už při příjmu půl litru denně. Prospěšné je jakékoliv zkonzumované množství a Dr. Walker razil zásadu: "Raději trochu šťávy, než nic." Samozřejmě se naskýtá otázka, kde je to maximum. Osobně se domnívám, že větší množství než litr denně Vám bez postupného navykání bude působit spíše zažívací potíže, než výrazně prospívat, ale je to vždy individuální reakce daného jedince. Po návyku je možné pít opravdu velká množství bez jakékoliv negativní reakce. Protože nic se nemá přehánět, nedoporučuji čerstvé džusy pít pořád a nadměrně. Rozhodně jimi ze dne na den nevyléčíme různé choroby, které nás trápí. Je třeba si uvědomit, že v čerstvém džusu přijímáme ovoce a zeleninu v koncentrované podobě. Vypitím malé sklenky šťávy vlastně přijímáme najednou například pět velkých rajčat nebo paprik, což není normální konzumací možné. Zpočátku bohatě stačí denně dvě sklenice o objemu 2 až 3 dcl, ráno a odpoledne, nebo večer. Po několika týdnech zvýšíme dávky džusů i na pět sklenic denně. Zpočátku šťávy ředíme v poměru 2 díly šťávy na díl vody, později přejdeme na poměr 3:1. Tmavé a podle výzkumů velmi zdravé druhy zeleniny, které intenzivně působí i ve formě džusů, také ředíme, poměr 3:1. Jde především o brokolici, zelí, kapustu, špenát a červenou řepu. Současně je třeba dodat organizmu i adekvátní množství vlákniny pro bezchybnou funkci tlustého střeva.

Čerstvé šťávy a koktejly z ovoce vynikají nejen svou lahodnou chutí, ale především vysokým obsahem vitamínů, minerálů, živých enzymů a dalších biologicky významných látek. Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu, dodává tělu energii a vitalitu. Konzumací čerstvých šťáv a koktejlů snadno doplníte svou denní dávku zdraví a navíc mají výbornou chuť. Šťáva ovšem velice rychle oxiduje a bezprostředně po přípravě musí následovat konzumace. Sledování ukázalo, že 30 minut od přípravy šťávy se snižuje její enzymatická aktivita na polovinu. Takže žádné skladování ani v lednici, prostě vylisovat a ihned vypít. 

čerstvé šťávy s organickou vodou jsou nenehraditelné...

Léčbu řady zdravotních obtíží je možné řešit tzv. půstem (spíše dietou) s pitím šťáv ze zeleniny a ovoce viz kniha autora Mudr. Paavo Airola "Džusový půst" ke stažení zde.
 

Podrobné informace o odšťavňování najdete také na našem dlouholetém webu  e-shop , kde prodáváme jen nejkvalitnější odšťavňovače na světovém trhu, které při zpracování neničí enzymy -to nejcenější co v organické vodě ze zeleniny nebo ovoce máme zachováno pokud je šťáva čerstvá !!!  Využijte možnosti znásobení síly čerstvé  šťávy např. z celeru, červené řepy, mrkve a jiné zeleniny, kterou lze snadno ozelenit výtažkem (tj.vysušenou šťávou) z mladého ječmene TOP nejvyšší kvality. Čas jak je známo způsobuje oxidaci šťáv (to je postupné znehodnocení) jak u čerstvých šťáv tak při skladování prášku Mladého ječmene (zejména po otevření víčka obalu). Protospojte čerstvou šťávu ze zeleniny se zeleným mladým ječmenem, vrátíte tím prášku z ječmene opět organickou vodu, kterou při vysušení šťávy ztratil a zkvalitníte tím obsah své šťávy na maximum možnéhoDr. Norman W.Walkr považuje čerstvé šťávy s organickou vodou za nenehraditelné ! Přečtěte si jeho knihy jsou zde ke stažení.

O odšťavňovačích:   Rozdíly?   Jak na to?   Jak pracují?   Rady a recepty  Jak vybrat?

pole mladého ječmene

Odšťavňovače TOP Vám předvedeme ve specializované a dlouholeté prodejně Champion Bio v Kladně se zásilkovým obchodem do celé ČR. Prodloužené záruky, doprava a předvedení odšťavňovačů zdarma....dopřejte si život se šťávou a zdravím! tel.: 312310848; mobil.: 602391330  Navštivte náš e-shop