NÁDORY MOHOU MIZET I BEZ LÉČBY

15.04.2010 22:35

Nádory mohou mizet i bez léčby, zjistili vědci.

USA - Až dosud se předpokládalo, že pokud se v lidském těle objeví zhoubný nádor a není včas zahájena léčba, nádor postupem času roste a metastázuje. 
Nejnovější vědecká studie, o které informoval server CNN, ale dokládá, že to není pravidlem. 
Podle časopisu Americké lékařské asociace existují případy, kdy se v těle vyskytuje mnoho malých nádorů, které by nezpůsobily žádné zdravotní problémy, kdyby zůstaly neobjeveny a neléčeny. 
Za normálních okolností by totiž samy od sebe přestaly růst nebo by dokonce úplně zmizely. 
"Starý pohled na věc je, že rakovina je kontinuální proces ubírající se jedním směrem, kdy mutuje čím dále, tím více buněk. Ale ukázalo se, že k rozvoji rakoviny nestačí pouze mutace buněk. Je to dynamický proces," vysvětluje doktor Baronet Krammer z Amerického národního institutu zdraví. 
Přes nové skutečnosti, které dokazují, že v ojedinělých případech můžou nádory zmizet samy od sebe, lékaři rozhodně nedoporučují pacientům, aby se vyhýbali léčbě.

Poznámky od čtenářů:
Nevím kdo zaspal jestli český pisálek nebo američtí vědci. To, že některé nádory tělo dokáže samo odstranit, se ví už pěknou řádku let. Dokonce je to prakticky prokázané například při tzv. devitalizaci nádorů - po odumření primárního tumoru tělo samo odstraní i metastázy. Jenže bohužel někteří lékaři a hlavně farmacetické firmy o tom nechtějí ani slyšet. Bohužel peníze jsou vždy na prvním místě a potom až pacient!
Ano,ano. A časem se zjistí že se nádory nemusí ani tak komplikovaně léčit jako v dnešní době. Prachy jsou prachy.
Farmaceutický průmysl je v téhle době jeden z nejvýnosnějších a pacienti jsou vlastně zákazníci a zdroj příjmů. Bez pacientů by nebyly zisky, tak jaký je asi zájem na vyléčení? 
A na závěr jedno moudro: Pokud neinvestujete do svého zdraví, investujete do příjmu nějakého lékaře.
Ano také se stavím za váš názor. Osobně jsem rakovinu prodělal a byl jsem i vystaven operaci a chemoterapii, o čas později jsem ale zjistil, že to je stejně celé pouze a jen o psichyce a o mysli. Pokud v mysli aktivujeme léčebný proces dojde k uzdravení. Ale není to pouze o nemoci, je to o světe kolem nás. Díky naší mysli máme všechno po čem toužíme a to jak pozitivní tak negativní, Pokud se budeme bát toho že nás někdo zastřelí nebo zabije, přitáhneme si to do naší reality. Tím, že na to neustále myslíme, nám to vesmír splní. Těším se na okamžik ,kdy si lidé uvědomí, že svět ve kterém žijeme nemusí vypadat tak jak vypadá, a že i státní systém a potažmo celý světový systém může být i něco jiného než o okrádání lidí .

ALTERNATIVNÍ LÉČBA RAKOVINY
 
LÉČBA KYSLÍKEM
Rakovinové buňky na rozdíl od normálních buněk nepotřebují kyslík. Stoupající okysličení krve a tkání zdá se zpomaluje rakovinu a podporuje metabolismus (látkovou výměnu). Nejjednodušší metoda pro zvýšení okysličení je prohloubené dýchání. Je to skvělá terapie pro mnoho potíží.
Novější pozoruhodné metody používají peroxid vodíku a jeho deriváty, a ozónovou terapii. Pacient se může koupat, pít, inhalovat a v mnoha případech i aplikovat nitrožilně. Tyto terapie mají v mnoha případech význam a jejich cena je rozumná.
OXY-OXC - aktivovaný kyslíkOXY-OXC - aktivovaný kyslík OXY-OXC - aktivovaný kOXY-OXY - OXC - aktivovaný kyslík
PŘEDSTAVUJEME MODERNÍ TECHNOLOGII AKTIVOVANÉHO KYSLÍKU 
Nová generace v super oxygenaci
Nový prostředek pro detoxikaci organizmu, pro jeho revitalizaci, jehož pravidelným užíváním dodáváme svému tělu novou energii a významnou měrou zabraňujeme opětné toxikaci. Z tohoto pohledu jde i o nejjednodušší a efektivní přírodní omlazovací prostředek.

Nová generace v super oxygenaci Speciálně připravená sloučenina peroxidu hořčíku s aktivovaným kyslíkem (Ozónem O3) s přidaným vitamínem C podporujícím oxidaci a s přírodními bioflavonoidy. Tato speciálně vyvinutá sloučenina peroxidu hořčíku je vázaná na aktivní oxidační látky speciálním katalytickým procesem. Je uzavřená do kapsle spolu s Pro-Oxygenem C (ProOxC), který umožňuje úplnou separaci kyslíku vznikajícího při trávení. Je to silné detoxikační činidlo a látka celkově čistící organizmus.
Působí jako bezpečné systémové čistící agens, které odstraňuje zácpy a městnání z tlustého střeva díky uvolňování nadbytku aktivního kyslíku. To umožňuje vysoce koncentrovanému kyslíku volněji proudit k buňkám s nedostatkem energie. Endogenní i exogenní oxidy jsou normálně ničeny enzymem katalázou. Tento enzym je inhibován askorbátovým anionem ProOxC, takže je umožněna maximální oxidace toxinů v organizmu. To načerpá kyslík do tkání a uzavře ho tam. Takto díky moderní technologii aktivovaného kyslíku mohou lidé využívat i výhody čerpání doplňkových zdrojů kyslíku navíc k tomu, který dýchají ze vzduchu. 
Patentovaným procesem jsou hořčík, peroxidy, superoxidy a ozonidy spojeny do krystalické mřížkovité matrix a obohacené přidáním pro-oxidačního komplexu vitamínu C s bioflavonoidy. Tato směs poskytuje trvalejší uvolňování kyslíku vedoucí k jeho optimální asimilaci. Když je směs příjímána orálně, tato stabilní vazba je rozrušena při kontaktu s žaludečními kyselinami a uvolní velké množství aktivovaného kyslíku. 
Jelikož tyto polyatomické plyny jsou současně rozptýleny, nastává několik dějů: 

1. Ozonidy se za pomoci pro-oxidantů štěpí na kyslík (O2) a singletový kyslík (O1). 
2. To vytváří v žaludku peroxid vodíku, který je spolu s tráveninou dopravován do střevního traktu kde změkčuje zaklíněnou fekální hmotu tenkého a tlustého střeva, rozpouští krevní sraženiny v žilách a zabíjí patogenní mikroorganizmy v celém těle. 
3. Molekulární kyslík je zaveden do krevního oběhu, kde okysličování pokračuje, čistí buňky a dodává jim energii. 
4. Singletový kyslík se rovněž uplatňuje jako zametač volných radikálů. Bez volného kyslíkového radikálu O1 by nemohly být škodlivé volné radikály efektivně eliminovány. Singletový kyslík se slučuje s volnými toxickými radikály. Tyto destruktivní molekuly se hromadí díky nepřítomnosti zdravých volných kyslíkových radikálů. Tato nerovnováha je překážkou pro celý oxydativní metabolizmus našeho aerobního těla. 
5. Zatímco rozpuštěné sraženiny a mrtvé patogeny jsou vylučovány z těla, hořčík vytváří v tlustém střevě čistící reakci a zabraňuje opětné absorbci toxinů. 

OXY-OXC může být užívána v dávce 1-2 kapse najednou. Nejsou známé žádné vedlejší účinky této sloučeniny. Je naprosto bezpečná a mohou ji užívat i těhotné a kojící ženy. Pro hořčík má tělo mnoho užitečných použití. Množství kyslíku, které je uvolňováno, je mnohokrát vyšší než při požití peroxidu vodíku nebo okysličené vody. OXY-OXC také netvoří hydroxylové radikály, které mohou vznikat při užívání peroxidu vodíku. V našem těle existuje pro kyslík mnoho použití. Viry mají velké problémy s přežíváním ve vysoce okysličeném prostředí. Jakmile jsou toxiny ve střevě zredukovány, více kyslíku přechází do krve a do ostatních buněk těla. Kyslík přemění fekální hmotu na velmi měkkou až tekutou stolici v závislosti na tom jaké množství toxinů organizmus obsahuje a jaká dávka přípravku je použita. Dokonce i když se bere ve velkých dávkách několikrát denně, nemá škodlivé účinky. Nevyvolává křeče, které se mohou objevit při použití laxativ a herbálních přípravků. Když jsou nahromaděné toxiny eliminovány, střeva začnou vytvářet opět normální měkkou a zdravou stolici. Někteří velmi silně intoxikovaní jedinci mohou cítit zpočátku žaludeční nevolnost, protože jejich organizmus je natolik zbavený kyslíku, že nejsou zvyklí na zvýšení jeho hladiny, ale tento stav brzy odezní. Proto se doporučuje začínat s nízkou dávkou a pozvolna ji zvyšovat až si organizmus zvykne na vyšší obsah kyslíku. 

Doporučujeme následující postup: vzít si 1-2 kapsle před spaním (pokud možno aspoň 2 hodiny po jídle) a zapít je vodou nebo ovocnou šťávou. Většina lidí zaznamenala při užívání OXY-OXC vzestup fyzické i mentální energie z kyslíku a také úlevu od mnoha chronických stavů vysílení.
Dr. Kurt W. Donsbach, známý expert na výživu, je autorem knihy „Kyslík, kyslík, kyslík“. Po řadu let byl zastáncem peroxidu vodíku. V této knize nyní dosvědčil, že „kyslík vázaný na hořčík je mnohem šetrnější orální metoda k saturaci těla kyslíkem. Je stabilnější než ostatní vedoucí kyslíkové terapie a když je sloučenina chemicky redukována, zanechává v těle velmi prospěšný minerál hořčík.“ 
Jak se úroveň škodlivin na naší planetě zvyšuje a hladina kyslíku klesá, začíná být zřejmé, že musíme něco dělat. Správné okysličování a detoxikace – to je řešení! OXY-OXOC je velmi vydatný zdroj stravitelného kyslíku. Normalizuje střevo, kde vzniká mnoho onemocnění. Dává nám potřebný kyslík pro správné trávení a umožňuje lepší vstřebávání živin. 
Víme, že vysoce koncentrovaný kyslík okysličuje buňky a pomáhá z nich uvolňovat toxiny a kombinace hořčíku s vitamínem C pomáhá při vylučování, takže toxiny nejsou reabsorbovány. Nyní máme tedy příležitost využít výhodu nejjednoduššího a efektivního přírodního regeneračního prostředku a zároveň výbornou prevenci onemocnění střeva.
https://www.oxy-oxc.net/
TERAPIE SAUNOU
Kdybych si měl vybrat jedinou metodu pro boj s rakovinou způsobenou vlivy životního prostředí, byla by to sauna. Především infračervená elektrická sauna je neobyčejně účinná pro redukci mnoha karcinogenních faktorů. Toto zahrnuje odstranění toxických chemikálií, vylučuje těžké kovy a snižuje zatížení těla ozařováním.
Terapie saunou nejen že pomáhá odstranit radioaktivní částice, ale může zabíjet i buňky mutované zářením, které by se jinak začaly množit a případně by mohly vést k mnoha vážným nemocem. V tomto smyslu mají sauny vliv na zlepšení celkové kvality DNA těla. Je to mnohem efektivnější než "genetická terapie", která je dosud převážně teorií. Genetici často zapomínají, že geny jsou zapínány živinami a že toxiny genetickou expresi (tj. projev určitého genu) blokují.
Léčba infračervenou saunou je také nejmocnější metodou, kterou jsem objevil pro zjišťování a podporu léčby hluboce skrytých chronických infekcí. Takovýto pacient by měl užívat saunu 30 až 60 minut jednou až dvakrát denně. Nemocní s nádory mohou potřebovat saunu i třikrát denně. Tajemství elektrické světelné sauny je její použití v kombinaci současně působících mechanismů.
1.    Saunování zvyšuje průtok krve plícemi, zvyšuje cirkulaci ke všem vašim tkáním a infračervené paprsky mají antioxidační vlastnosti, což zvyšuje okysličování a buněčný metabolismus.Saunování napomáhá dosáhnout acidobazickou rovnováhu těla. Infračervené světlo rezonuje s frekvencí vody a zvyšuje její aktivitu v buňkách. Může také snížit hustotou vody, která pak lépe prostupuje do buněk, což napomáhá transportu živin do buňky a toxinů z buňky. Ohřívání těla je přirozeným mechanismem pro boj s infekcemi a pro oslabování nebo zabíjení otrávených nebo zhoubných buněk. Pocení snižuje zátěž ledvin a pomáhá jim při regeneraci. Sauna je výborná pro povzbuzení celkového oběhu a tím přivádí potřebné živiny, hormony, kyslík a další substance všem tělesným tkáním. 
2.    Léčba barvami je vysoce nedoceněná. Červená, žlutá a oranžová barva v elektrické světelné sauně povzbuzuje spodní čakry a vylučovací orgány - játra, ledviny, střeva a nadledviny. Červená je také prospěšná pro emocionální tělo. Barevná terapie může být doplňkem každé sauny. Infračervená sauna přímo zahřívá tělesné tkáně do hloubky až cca 4 cm. Elektrická světelná sauna ohřívá tkáně až do hloubky 8 cm. Rakovinné buňky jsou slabší než normální buňky a jsou více náchylné k poškození teplem.Sauna je bezpečnější, jemnější a snáze kontrolovatelnou metodou k ohřevu tkání pro vyvolání horečky.
NUTRIČNÍ PRODUKTY
KLYZMATA A ČIŠTĚNÍ TLUSTÉHO STŘEVA
Nejzkoumanější detoxikační metody zahrnují klyzmata (klystýry) a očistu tlustého střeva. Dr. Max Gerson rozšířil používání kávových klyzmat, jejichž použití popsal v knize A Cancer Therapy - Results of 50 Cases. Gerson používal u svých pacientů s terminálními stádii rakoviny 6 klyzmat denně s vynikajícími výsledky.
Klystýry a očista tlustého střeva snižují toxické zatížení střev a jater a stimulují výdej žluči. Mnoho lidí má zpomalené vylučovací orgány. Dokonce i když mají normální stolici, nemusí se tlusté střevo zcela úplně vyprázdnit. "Hydrocolon terapie" je velmi nápomocná u mnoha degenerativních onemocnění, a pokud je prováděna správně, je naprosto bezpečná.
ZÁKLADEM JE STRAVA
Rafinované potraviny postrádají vlákninu, hlavní minerály, vitamíny a další ochranné fytoživiny. Strava obsahující konzervační prostředky, přísady, umělá barviva a příchutě představuje obrovské množství škodlivin, se kterými se musí tělo vypořádat. Vodovodní voda obsahující fluoridy, chloridy, těžké kovy a organické chemikálie se s tímto toxickým břemenem sčítá. Připravování pokrmů v mikrovlnkách, špatné stravovací návyky a extrémní diety nedostatek živin dále zvětšují.
Naproti tomu čerstvá strava bez chemikálií obsahuje stovky živin, které jsou potřebné pro zdravé tělo. Potraviny s ochranným účinkem jsou například brokolice, květák, růžičková kapusta, zelí, chřest, petržel, česnek, koriandr, cibule a další kořenová zelenina. Mnoho zeleniny je bohaté na flavony, flavonoidy a polyfenoly. Tyto sloučeniny jsou silnými antioxidanty, které vykazují ochranný účinek proti rakovině a dalším degenerativním nemocem.
Nesnášenlivost určitých potravin přispívá ke zhoršení trávení a k syndromu "děravých vnitřností". Všem lidem radím, aby se vyhýbali pšenici, špaldě a kravskému mléku a mléčným výrobkům, jelikož tyto hybridní potraviny již nejsou zdravé. Rostlinné proteiny izolované ze sóji také nejsou příliš zdravé. Zlepšením typu a kvality jídla a pití můžete rakovině předcházet i ji léčit.
Mnoho nutričních doplňků vypadá, že mají imunitu posilující nebo protinádorové účinky. Jde zejména o vitamíny A, C, E, B-komplex, B15 (dimetyl glycin) a B17 (laetrile) a o minerály, například selen, zinek, mangan, germanium a hořčík.
Užíváním multivitamínových přípravků s obsahem antioxydantů - vitamíny A, C, E, bioflavonoidy, selen a zinek - je jednoduchý krok, kterým kdokoliv může snížit riziko rakoviny.
Také další produkty jako koenzym Q-10, peroxid-dismutáza, pycnogenol, ostatní proanthocyanidiny, esenciální mastné kyseliny obsažené například ve lněném oleji a pankreatické enzymy se jeví jako prospěšné. Nemocní rakovinou netráví proteiny dobře. Mnoho prospěšných enzymatických doplňků a aminokyselin dokáží proteiny předtrávit. Vysoké dávky vitamínu C, vitamínu A a enzymů jsou součástí některých alternativních protirakovinných programů. Jeví se jako prospěšné, ačkoliv o nich neexistují žádné rozsáhlé, kontrolované studie. Existují však i další metody. V Evropě byla po několik let užívána terapie živými buňkami. V USA jsou studovány žraločí chrupavky.
Bylinná terapie rakoviny má dlouhou historii. Chaparral, echinacea, lomatium, aloe vera, lapacho peau d'arco, léčivé houby a mnoho dalších bylin byly po staletí užívány pro léčbu nádorů a pro posilování imunitního systému. Mezi nejpopulárnější bylinné terapie patří Hoxeyova terapie, čaj Jason Winterse, Essiac, šťáva z rostliny Noni a další. Nedávno se do centra pozornosti dostaly čínské houby shitake a maitake.
Byliny mohou být užívány vnitřně, nebo mohou být aplikovány lokálně (formou masti), případně mohou být inhalovány esence. Obklady a náplasti vyrobené z bylin mohou být aplikovány na rakovinu kůže a rovněž mohou pomoci i vnitřní rakovině. Některé byliny jsou doporučené pro doplnění živin, zatímco jiné - například smetánka lékařská (pampeliška), mléč zelinná a černá ředkev - napomáhají detoxikaci. Jiné pracují jako čističe krve nebo zvyšují krevní oběh.
Slinivka hraje důležitou roli. Pankreatické enzymy jsou potřebné pro správné trávení. Oslabená, toxiny zanesená nebo vyčerpaná slinivka přispívá k toxicitě jater, protože neposkytuje dostatečné množství enzymů pro úplné strávení potravy. Mnoho lidí neprodukuje dostatek pankreatických enzymů nebo se přejídají, což překračuje jejich enzymatickou kapacitu. Normálně je vylučován přebytek pankreatických enzymů, takže pokud se v těle objeví zhoubné bujení, je záhy zničeno.
Příčiny nedostatečné pankreatické aktivity jsou podobné jako příčiny toxicity jater. Zahrnují nekvalitní stravu, špatné jídelní návyky a toxiny.
PSYCHOLOGICKO-DUŠEVNÍ ASPEKTY
Manželé Simingtonovi, oba rentgenologové, si všimli, že postoje jejich pacientů měly hodně co do činění s délkou jejich života. Napsali knihu Getting Well Again, kde popisují použití vizualizací a imaginací při léčbě rakoviny. Ti lidé, kteří jsou schopni takto cvičit, mají lepší vyhlídky na přežití.
Dr. Bernie Siegal, MD, autor knihy Love, Medicine and Miracles a dalších knih, zjistil, že pacienti kteří vezmou zdraví do svých rukou, hodně se ptají a slepě nenásledují příkazy lékařů, mají vyšší míru přežití. Boj s rakovinou nebo její odmítnutí se jeví jako lepší než flegmatický, bezmocný a zoufalý postoj.
Myšlení má mnohem větší vliv na zdraví, než se obvykle připouští. Napsal jsem The Real Self, stručnou kompilaci duševních principů, které podporují léčbu. Studie Larry Dossey, MD, i jiných potvrdily význam modlitby v léčení. Je užitečné dívat se na rakovinu jako na proces sebe-transformace. Léčba často vyžaduje použít nemoc jako stimul pro osobní i duchovní rozvoj. Humor, modlitba, meditace a další emocionálně-duchovní metody mohou být při léčbě velice prospěšné.
Často je třeba řešit i další aspekty životního stylu. Nedávno mě oslovila jedna pacientka, která v průběhu několika let prodělala jedenáct (!) operací rakoviny prsu. Byl jsem ohromen skutečností, že nikoho nezajímal fakt, že spala pouze pět hodin denně. Je těžké se uzdravit při tak krátkém spánku. Přitom jde o tak jednoduchou otázku. Dosud žádný z jejích alopatických lékařů ani léčitelů se touto hlavní příčinou nemoci nezabýval. Její trávení bylo špatné a bylo také ignorováno, dokonce i několika holistickými (celostními) lékaři. Pacientka jedla často tuňáka, který mívá vysoký obsah rtuti. Nikdo jí na to nepoukázal. Je snadné podlehnout představě, že potřebuje nějakou zázračnou léčbu, a ignorovat jednoduché faktory podmiňující zdraví.
Významnou příčinou zhoršení aktivity slinivky a jater je nadměrná aktivita sympatické nervové soustavy.
Hyperaktivita sympatické nervové soustavy je v současnosti velmi běžná. Jejími příčinami jsou stres, uspěchaný nebo rušný životní styl, toxické kovy, nedostatečná výživa, některé chemikálie a negativní postoje, jako například strach, obavy, hněv, zlost nebo pocity viny. Tyto faktory udržují tělo ve stavu boj-nebo-útěk, čili ve stavu dominujícího sympatiku. Tito lidé mají i podobný přístup k životu. Mají potíže relaxovat, jsou to perfekcionisté tvrdí k sobě i ke druhým, často jsou ustrašení, zlostní, naštvaní, rozmrzelí, cítí se provinile, nebo používají jiné mechanismy, které způsobují, že jejich tělo zůstává příliš dlouho v sympatickém stavu. Lidé kteří příliš mnoho cvičí, jsou plní obav anebo příliš tvrdě pracují, často sympatickou nervovou soustavu přetěžují.
Terapie, která potlačuje aktivitu sympatické nervové soustavy, je pro léčbu rakoviny přímo zázračná. Jedná se například o saunování, kávová klyzmata, výplachy tlustého střeva, terapii pankreatickými enzymy a minerály, například vápníkem a hořčíkem. Hodně odpočinku, relaxační techniky, meditace, přiměřené cvičení, biofeedback a další metody jsou také užitečné.

Někdo se může ptát, jak je možné, že se tolik rakoviny vyskytuje u žen po menopauze a u mužů, kteří tolik estrogenů neprodukují? Odpovědí je, že nadledviny všech lidí obou pohlaví po celý život produkují estrogeny.
Problémem je normální produkce estrogenů v nadledvinách či ve vaječnících. Játra přeměňují estrogen do neškodné formy. Ale když jsou játra plná toxinů, jsou ucpaná anebo nefunkční, potom nemohou estrogen řádně detoxikovat. Existují tři nejběžnější estrogeny - estriol, estradiol a estron. Estron je z tohoto pohledu nejhorší. Když dojde k otravě jater, hladina estronu vzroste a „připraví půdu“ pro rakovinu. Játra zanesená toxiny jsou dnes spíše pravidlem, než výjimkou. Příčiny jsou tyto:
•    Jedy z potravy. To zahrnuje pozůstatky pesticidů, konzervantů a tisíce dalších přísad používaných při přípravě potravy. 
•    Tisíce chemikálií a toxických kovů v životním prostředí. Kromě potravy je zdrojem jedů znečištěné ovzduší, dentální materiály, zejména amalgámové výplně (plomby), kontakt pokožky s toxiny v rozpouštědlech, saponátech, chlórovaná a fluoridovaná voda a mnoho dalších domácích a průmyslových chemikálií. Dalšími zdroji toxických látek jsou vakcíny (očkovací látky), léčiva, stavební materiály a další. 
•    Radiace poškozující játra. Každý člověk je dnes ozařován z radioaktivního spadu (pokusné výbuchy jaderných bomb, havárie jaderných elektráren) i z léčebného a jiného používání ozařování. 
•    Léčiva. Všechna farmaka (léčiva) jsou syntetické chemikálie, které musí být detoxikovány a vyloučeny, v první řadě játry. Rovněž mnohé byliny jsou toxické, i když mnohem méně než většina léků. Vitamínové výrobky, které obsahují mořské minerály nebo minerály z povrchových sedimentů, také často obsahují toxické kovy. Část všech přijatých léčiv či chemikálií zůstává v těle zabudována do tkání, kde přetrvávají často po mnoho let. I ony mohou být významným zdrojem zátěže pro játra. 
•    Vyčerpání nadledvin. Toto je nepřímá příčina. Vyčerpání nadledvin znamená zpomalení činnosti jater. Vede to k akumulaci určitých kovů, včetně mědi, železa, manganu, hliníku, kadmia a olova. 
•    Nedostatek živin. Nedostatek živin narušuje normální detoxikační dráhy jater. Nedostatek živin je výsledkem nekvalitní stravy, špatných stravovacích návyků a zhoršeného trávení. 
•    Toxicita mědi. Hladina mědi v těle koreluje (souvisí) s hladinou estrogenů. Měď se ukládá v játrech a narušuje jejich funkci. Otrava mědí je velice běžná. Příčinou tohoto stavu je vyčerpání nadledvin, nedostatek zinku, stres a užívání hormonální antikoncepce nebo steroidních hormonů. 
•    Špatné trávení. Nesprávné trávení vede k produkci toxických látek ve střevech zásluhou kvašení a hnití potravy. Když játra neprodukují dostatek žluči a trávicích enzymů, tělo se dostává do začarovaného kruhu. Následkem toho je jídlo špatně stráveno, což vytváří toxiny, které dále zhoršují stav jater. Toto dále zmenšuje produkci enzymů, což má za následek další toxiny ve střevech. 
•    Nevhodná střevní mikroflóra, například Candida albicans a další patogenní mikroorganismy. Tyto mikroby produkují toxiny ve střevech. Candida albicans například produkuje alkohol a acetaldehyd. 
•    Chronické infekce kdekoliv v těle. Tyto infekce generují endo- a exotoxiny. Jsou mnohem běžnější, než si si myslíte. Odhaduji, že většina lidí má víc než deset druhořadých chronických infekcí. Běžnými místy jsou zuby, oči, uši, krk, močový měchýř, průdušky, střeva, pokožka a další lokality. 
•    Stres či únava z každé příčiny aktivuje sympatickou nervovou soustavu. To zhoršuje trávení, snižuje detoxikační schopnost jater a potlačuje imunitní systém. Stres také přispívá k vyčerpání nadledvin.

 

 

          Dr. L. Wilson: Alternative Cancers Therapies