Preventivní - životospráva

11.12.2013 07:53

Podívejte se na ucelený pohled na životosprávu p.Antonína Kolingera, praktika, zkušeného v této oblasti života s prevencí směřující ke zdraví. Žije v Čechách a své vyzkoušené přístupy z mnoha hledisek poskytuje veřejnosti. V této oblasti podnikají i jeho děti.

Životospráva 

Preventivní životospráva je způsob života, který předchází nemocím, neshodám, nehodám, krizím, závislostem, násilí, utrpení a předčasné smrti. 

Jen předkládám informace, někoho rozčílím, někoho potěším, v něčem se možná mýlím, čtěte a přemýšlejte, mělo by Vás to alespoň zneklidnit a inspirovat. Celé dětství jsem byl hyperaktivní, nemocný, trápily mě angíny a všemožné jiné záněty, v důsledku vysokých horeček jsem skoro oslepl…. Krmili mě kravským mlékem, pšeničnou moukou, cukrem a vším, co z toho lze vyrobit, k tomu mi denně dávali masíčko, abych byl silný…. No přežil jsem to, ale žádnému dítěti to nepřeji, ani nikomu dospělému. Maminka umřela mladá, po operaci žaludku jí lékaři doporučili mléčnou dietu, po dvaceti létech této diety se objevil nádor na mozku…. Nepili jsme vodu, dokud se do ní nepřidala pořádná dávka sladkého sirupu…… Tenkrát jsme nevěděli, co způsobuje potrava živočišného a pšeničného původu, cukr, tuky, ale nyní to víme a co se změnilo? Nic. Tatínek miloval maso, pivo, cigarety a měl sedavé zaměstnání a pak infarkt…..

Považuji za svoji povinnost informovat, je u nás příliš zbytečného utrpení, ne z chudoby, ale z neznalosti, nadměrné, nebezpečné spotřeby a neschopnosti se ovládat. Neberu si servítky, nemám zábrany. Někdo mně za mé názory a jejich šíření asi nebude mít rád, no, zkuste být nezaujatía přemýšlet bez ohledu na to, jestli Vás živí výroba nebo prodej čehokoli. Více v knize Preventivní životospráva.

Potrava 

Po mých přednáškách o výživě se lidé často ptají, co tedy mají jíst, když téměř vše, co mají rádi a jedí, jsem označil za škodlivé. Odpověď je prostá, stále to opakuji. Převládat by měla zelenina, ovoce, žito, oves, ječmen, jáhly, pohanka, ořechy, byliny, možná i vejce, když už cukr, tak březový (xylitol), čistá pramenitá voda a trocha koření. Naučme se tyto suroviny správně užívat a upravovat a pochutnáme si, budeme zdraví, klidní, spokojení, laskaví a ve výtečné kondici se dožijeme vysokého věku, nepoznáme krize a nemoci a běžné problémy budeme řešit lehce, bez násilí. Kvalitního jídla stačí málo, velmi málo. Sám jsem došel do stavu, kdy nepotřebuji téměř žádné.

Je dobré omezit spotřebu potravy živočišného a pšeničného původu, rafinovaných, chemicky,fyzikálně, tepelně a jinak upravovaných potravin a potravinářských výrobků, cukru, tuků a droga tak zabránit dehydrataci, degeneraci, překyselení, ztrátě odolnosti, rozvoji nadváhy,břichatosti, zánětů, množení škodlivých mikroorganismů v těle, bakterií, virů, kvasinek, plísní,hub a rakovinných buněk, to vše k existenci a rozvoji potřebuje kyselé a nedostatečně zavodněnéprostředí. Je dobré jíst méně, zvyknout si na to. Jde to i bez jídla, o tom později.

To vše je prokázané, jen to není dost popularizováno, vyučováno, vysvětlováno, protože se tím nedají vydělat peníze, nýbrž naopak, lze přijít v mnoha oborech o snadný zisk. Mnoho průmyslových odvětví by zkrachovalo, většina zdravotníků by byla bez práce, bylo by moc čiperných důchodců ….

Kdo vydělá na mé schopnosti se postit, abstinovat, nekouřit, nepřejídat se, nezabíjet a nejíst zvířata, nesladit, pěstovat vlastní zeleninu, ovoce a ořechy, pracovat na zahradě, více se pohybovat, pít pramenitou vodu……? Nikdo. Jen já a zisk je mnohostranný. Dobrý námět k přemýšlení.

Více v knize Preventivní životospráva.

Voda

Jedno z nejdůležitějších témat tohoto textu, i života.

Piji denně okolo 2 litrů pramenité, strukturované, měkké, přírodní, čisté vody bez jakýchkoli přídavků. Ředím si s ní také zeleninové a ovocné šťávy… vodu nabírám u kvalitního, ověřeného pramene.

Každému to doporučuji, má to rozhodující význam pro zdraví, dobrou kondici a také při léčení.

Voda má schopnost přijmout, udržet a předat informaci, o důležitosti informací už jsem se zmínil.Dostane-li voda informaci, donese ji do těla a předá ji tam, kde je jí třeba. Nechápu, proč se tonevyužívá. Asi proto, že lidé nevěří, že to funguje. Ono to také poněkud neuvěřitelné je.

Dobrých pramenů a studánek je dost, ale je třeba o nich vědět. A je u nich krásně, spousta životní,prostorové energie je kolem lesních studánek a pramenů, je krásné, osvěžující, léčivé, užitečné ji tamsoustředěně a v klidu přijímat.

Nic do vody nepřidávám, neohřívám ji ani nechladím, piji ji tak, jak jsem ji přivezl od pramene, jeuložená ve sklípku ve tmě a chladnu a dobrá je i po měsíci. Ostatní voda, kterou denně potřebuji jev zelenině, ovoci a polévkách, které připravuji také z této vody, ze zeleniny, různých zrníček, bylin akoření. Rozhodně nepoužívám při přípravě polévek tuky a vývary z masa, nepoužívám pokličku, abymohly škodlivé těkavé látky odcházet, pokud tam jsou a sbírám pěnu, dokud se tvoří…..

Tělo je tvořeno více než z poloviny vodou. Ta je v neustálém pohybu, neustále se vyměňuje,cirkuluje, vydávám ji a přijímám. Je to životně důležitá substance a na jejím množství a kvalitě závisídélka a kvalita života. Když jsem začal pít přírodní, měkkou, strukturovanou vodu z vynikajícíhopramene a nic jiného, během několika týdnů jsem tak vyměnil více než polovinu těla za nové s docelanovou kvalitou. Projevilo se to mimořádně, překvapivě dobře ve všech oblastech mého života, změniloto můj život a může to tak udělat každý. Riziko tu není žádné. Jenže takovou kvalitní samotnou, čistou vodu bez příměsí nepije téměř nikdo.

Pravidelným pitím pramenité vody nemůžeme nic pokazit, naopak, můžeme předejít rakovině, vysokému tlaku krve a kardiovaskulárním nemocím, nádorům, cukrovce, artróze, astmatu…., téměř všem nemocím a také je pravidelným pitím přírodní, nepoškozené, strukturované, měkké vody můžeme úspěšně léčit. Zní to nepravděpodobně, nestojí to nic a funguje to.

Více v knize Preventivní životospráva.

Celý text:  Preventivní životospráva  /224 stran/

 

ASON-KOLINGER ANTONÍN f.o.

IČO: 11278528
DIČ: CZ461224023
Forma: Fyzická osoba podnikající dle ŽZ