Proč pít čerstvé šťávy, pít čistou vodu a jíst zelené potraviny?

16.03.2012 06:27

Celý článek zde: Zelené potraviny TOP    

                  

Proč vlastně pít čerstvé ovocné a zeleninové šťávy? Proč odšťavňovat?

Detoxikace organismu zní jako radikální pojem, ale představte si, že začínáte svůj den se sklenkou čerstvé šťávy nebo výborným ovocným koktejlem. Nezáleží na tom, zda-li si vychutnáte svěží ovocný fresh ještě v posteli nebo si po ranní rozcvičce dopřejete revitalizující zeleninovou šťávu.

Zkuste si představit sobotní večer s vašimi přáteli – zábava a pití úžasných exotických koktejlů, které připravíte z čerstvě vylisované ovocné šťávy a třeba i špetky alkoholu (od tohoto zlozvyku se můžete odprostit později =). Způsobů jak zařadit čerstvé šťávy do Vašeho života je mnoho a není nutné se hned logovat na veganská fóra. Všechno má svůj čas a ani radikální změna není to ideální pro Vaše tělo.

https://suprememastertv.cz/zdraviasport1.php?anim1=organic_lives_detoxikacni_koktejl_cz.flv

Opakem čerstvé stravy a šťáv z ovoce a zeleniny  je známý způsob života , který je bohužel velmi rozšířený, zeptejte se svých známých a budete překvapeni kolik z nich je tzv. na práškách, proč tomu tak  je vysvětluje z velké části následující video. 

Důvodu proč udělat změnu a začít se šťávami je mnoho, který z nich je pro Vás tím nejsilnějším necháme už na Vás. Doporučujeme však shlédnout následující dokumenty a zamyslet se nad fakty, která podle nás mají větší váhu než tisíc slov. /převzato z Youtube./

Chcete vědět víc? Podívejte se na oblíbené dokumenty!

První vynikající dokument Hungry For Change odhaluje mnohá šokující tajemství o stravování, hubnutí a potravinářském průmyslu. Dozvíte se, co příště v supermarketu koupit a čemu se naopak vyhnout, jaké přídatné látky jsou nebezpečné, jak číst etikety nebo jak krotit svou závislost na některých potravinách. Dále zjistíte skutečnou pravdu o light potravinách a co se skrývá za označením "bez cukru". Co je vlastně tuk a jak se ho zbavit nadobro? Jaké detoxikační metody jsou nejúčinnější a jak při nich postupovat? Jak jíst, abyste měli zářivé oči, zdravou pleť i vlasy? Dokument ukazuje také reálné proměny životů reálných osob na základě změny jídelníčku. Na film (v AJ) se můžete podívat zde.

Trailer: Hungry for change (Hlad po změně)

                                                                       **********

Druhým dokumentem, který doporučujeme ke zhlédnutí, je Food Matters (Na jídle záleží). Dokument popisuje, jaká souvislost je mezi stravou a konkrétními nemocemi a na spoustě příkladů dokazuje, jak moc je správná výživa důležitá pro naše zdraví. Dále se otevřeně zabývá otázkou, proč jsou v dnešním světě účelově potlačovány informace o léčení nemocí prostřednictvím hodnotné stravy - jak jinak než z důvodu zisku, který vynáší klasická léčba léky. Celý film můžete zhlédnout online zde (v AJ).

Trailer: Food Matters (Na jídle záleží)

                                                                       **********

Film Fat, Sick and Nearly Dead (Tlustý, nemocný a téměř mrtvý) je dokument o Joe Crossovi, který se rozhodl radikálně změnit svůj životní styl a chystá se na mnohadenní džusový půst. Během půstu cestuje po Americe, potkává různé lidi a šťávy si připravuje v kufru vlastního auta. Celý film je ke zhlédnutí zde (v AJ).

Trailer: Fat, Sick and Nearly Dead (Tlustý, nemocný a téměř mrtvý)

                                                                       **********

Následující ukázka z dokumentu FOOD, Inc. (Potraviny a.s.) otevřeně ukazuje, jak funguje dnešní potravinářský průmysl. Uvidíte poněkud frustrující cestu potravin z polí a stájí až ke spotřebiteli. Dokument se zároveň zamýšlí nad tím, proč je hamburger levnější než brokolice a kam to logicky vede. Na celý dokument v češtině se můžete podívat zde.

Věděli jste, že na světě jsou neziskové organizace, které léčí rakovinu a mnoho dalších nemocí, jako je například cukrovka, lupus, atd. pomocí ovocných a zeleninových šťáv? Věděli jste, že ozařování, chemoterapie a polykání prášků není jediným možným řešením léčby nemocí? Pokud se chcete dozvědět více, pak si rozhodně pusťte ukázku níže (v AJ).

Dokument předkládá historii léčby rakoviny i fakta, jak "rakovinový průmysl" důsledně potíral a potírá jakékoliv způsoby léčby, které by mohly být alternativou k chemoterapiím, ozařování a operacím. Ve druhé části dokument ukazuje, jak může být rakovina vyléčena s pomocí správné výživy a přírodních doplňků. Celý film je možné zhlédnout s CZ titulky zde.

Trailer: Healing Cancer From Inside Out (Léčba rakoviny zevnitř ven)

Pro další informace ohledně alternativní léčby rakoviny doporučujeme web Gersonova institutu.

                                                                       **********

Acid vs. Alkaline (Kyselost vs. zásaditost)

Poslední video Acid vs. Alkaline (v AJ) pojednává o hodně diskutovaném tématu - zakyselení orgamismu. V několika minutách vám ukáže, jak hodnota pH u jednotlivých potravin ovlivňuje fungování našeho těla. Několik změn ve vašem jídelníčku může rozhodnout o zdraví nebo nemoci, či dokonce o životě nebo smrti.