Strava podle krevních skupin

30.01.2011 15:09

Jestliže znáte svoji krevní skupinu, může vám strava podle krevních skupin výrazně pomoci ovlivnit své zdraví - díky správému výběru potravin.

Možná se vám tento způsob stravování zdá poněkud podivný a nesmyslný, přesto doporučujeme si alespoň vyzkoušet vyřadit na nějaký čas (min. 3 měsíce) z jídelníčku vysloveně nevhodné potraviny pro vaši krevní skupinu. Někomu tato "dieta" dělá vysloveně dobře - po těle i duši :-)

Strava podle krevních skupin

Pouhým okem vypadá krev jako homogenní červená tekutina - jenže není. Je složena z mnoha různých prvků, mezi ty nejznámější patří červené a bílé krvinky, krevní destičky a krevní plazma, ve které jsou ochranné látky imunitního systému.

Jakou spojitost má potrava, kterou jíme a naše krevní skupina

Příroda náš imunitní systém obdařila komplikovanými metodami určování, zda je určitá látka tělu cizí nebo vlastní. Jedna z metod, které naše tělo používá, je identifikace pomocí chemických látek zvaných antigeny, které se nacházejí v buňkách každého organismu. A právě jeden z antigenů je zodpovědný za rozpoznání krevní skupiny.

Každá krevní skupina má odlišný antigen s osobitou chemickou strukturou - krevní skupina A má na červených krvinkách antigen A, skupina B antigen B, AB antigeny oba a skupina O nemá antigen žádný.

Když imunitní systém vašeho těla rozpozná, že do organismu vstoupil cizí antigen, hlavním úkolem je vytvořit protilátky s cílem vetřelce „navázat" a umožnit tak jeho destrukci. Když se protilátka náhodně setká s cizím antigenem, dojde k reakci, která se nazývá aglutinace - shlukování. Protilátky se navážou na virový antigen a učiní jej přilnavým. Když jsou buňky, viry, parazité a bakterie aglutinovány, lepí se dohromady a vytvoří shluk, což usnadní jejich likvidaci (pro lepší představu - podobně funguje například chemický vločkovač na čištění vody v bazénu).

Co je vhodné pro jedná krevní skupinu nemusí být pro druhou

Bylo zjištěno, že mnoho potravin má schopnost aglutinovat krvinky pouze určitých krevních skupin a ostatní nechává beze změny. To znamená, že potraviny, které mohou být škodlivé pro krvinky jedné krevní skupiny, jsou naopak vhodné pro krvinky jiné skupiny. A právě tento objev určuje souvislost mezi krevními skupinami a stravou.

Klíčem k určení vhodnosti jsou lektiny

Když jíte potraviny obsahující lektiny* (bílkoviny obsažené v potravě, mají aglutinační vlastnosti), které jsou neslučitelné s antigenem vaší krevní skupiny, lektiny napadnou orgán nebo celý systém a začnou v této oblasti aglutinovat buňky. Jakmile se jednou narušená lektinová bílkovina usadí na nějakém místě v organismu, začne shlukovat buňky v této oblasti, organizmus je vyhodnotí jako vetřelce a začne proti nim bojovat. Celý proces může způsobit například syndrom dráždivého tračníku ve střevech nebo cirhózu jater.

Většina lektinů obsažených ve stravě není přímo život ohrožující. Devadesát pět procent lektinů, které se vstřebají z naší stravy, je vyloučeno z organismu. Ale nejméně pět procent se vstřebá do krve, reaguje s červenými a bílými krvinkami a poškozuje je. Někdy je i minimální množství lektinu schopné aglutinovat obrovský počet buněk.

Řešením je vyhnout se lektinům, které aglutinují buňky vaší krevní skupiny.

Výživa - krevní skupina 0

Lidé s krevní skupinou O mají predispozice k poruchám štítné žlázy, k poruchám funkce slinivky, mají pomalejší metabolismus, nižší hladinu některých faktorů krevní srážlivosti (nedostatek vitaminu K) a sklony k artritidě.

Při omezení konzumace obilí, chleba, luštěnin a fazolí dochází téměř okamžitě k váhovému úbytku. Hlavním faktorem váhového přírůstku je lepek, který je obsažen v pšeničných klíčcích a celozrnných výrobcích.

Zcela nevhodné potraviny jsou tedy pšeničný lepek v jakékoliv formě, kukuřice, fazole, čočka, růžičková kapusta, květák a hořčice.

Maso a drůbež

Pro krevní skupinu 0 je vhodné libové hovězí, jehněčí, krůtí, kuřecí nebo rybí maso.

Mořské produkty

Jsou pro tuto krevní skupinu obzvláště vhodné - zaměřte se na mořské ryby bohaté na tuky, jako jsou treska, sleď a makrela. Konzumace mořských produktů (například dary moře) je pro vás vynikajícím zdrojem jódu, který reguluje funkci štítné žlázy.

Mléčné výrobky a vejce

Mléčné výrobky a vejce nejsou pro krevní skupinu 0 příliš prospěšné - zejména počet vajec by neměl přesáhnou 4 - 5 týdně. Mléčné výrobky z kravského mléka je možno nahradit sójovým nebo kozím mlékem a sýrem. Doporučuje se užívání tofu jako vhodné alternativy.

Oleje a tuky

Krevní skupina O reaguje na konzumaci olejů příznivě, nejvhodnější je olej olivový a olej z lněného semínka.

Ořechy a semínka

Dýňová semínka a vlašské ořechy jsou dobrým zdrojem doplňkových rostlinných bílkovin.

Luštěniny

Lidé s krevní skupinou O by měli omezit některé luštěniny, zejména fazoly a čočku.

Chléb a pečivo

Vyhněte se konzumaci lepku - tedy obilovin z pšeničné mouky. Vhodnou alternativou je chléb z naklíčených zrn, ve kterém jsou lepkové lektiny zničeny již při procesu klíčení.

Obilí a těstoviny

Neexistuje obilí nebo těstoviny, které jsou pro tuto krevní skupinu příliš prospěšné - v omezené míře je možné konzumovat těstoviny z pohanky nebo rýžové mouky.

Zelenina a houby

Lilkovitá zelenina, např. brambory, způsobuje krevní skupině O artritidu, kukuřičné lektiny narušují tvorbu inzulinu. Houby mohou spustit alergickou reakci. Naopak velmi vhodná jsou rajčata a listová zelenina bohatá na vitamin K, jako je kapusta, římský salát, brokolice a špenát.

Ovoce

Prospěšné jsou blumy, švestky a fíky - většina tmavočervených, modrých a červenofialových plodů vyvolává v trávicím traktu alkalickou reakci. Protože trávicí trakt lidí s krevní skupinou O je nadměrně kyselý, potřebuje dostatek zásaditých látek k získání rovnováhy.

Šťávy a tekutiny

Pro krevní skupinu O jsou vhodné zejména alkalické zeleninové šťávy. Pokud chcete pít ovocné šťávy, vybírejte si druhy s nízkým obsahem cukru - například jablečnou šťávu či mošt. Vyhněte se kávě - zvyšuje množství žaludečních kyselin.

Koření

Správný výběr koření může zlepšit váš trávicí a imunitní systém. Například koření na bázi řas je vhodné jako bohatý zdroj jódu. Sladidla (med, cukr, melasa) vám neškodí, prospěšná je v rozumné míře i čokoláda či kakaové boby.

Chuťové přísady

Pro krevní skupinu O nejsou žádné chuťové přísady příliš vhodné. Pokud si musíte jídlo dochutit, dělejte tak s mírou a dávejte si pozor na obsah tuku (např. v majonéze) a octa (kečup).

Bylinné čaje

U krevní skupiny O je nutno klást hlavní důraz na zklidnění trávicího a imunitního systému. Máta peprná, petržel a šípky mají příznivé účinky.

Na jednotlivé potraviny se můžete podívat v přehledu Potravin podle krevních skupin.

 

Výživa - krevní skupina A


Pro citlivé lidi s krevní skupinou A je vhodné neupravovat příliš často stravu tepelně. Lidé s touto krevní skupinou mají predispozice k srdečním chorobám, rakovině, diabetu a jsou také náchylnější k infekčním onemocněním.

V mnoha ohledech je krevní skupina A přesným opakem skupiny O, zejména co se týče metabolismu. Zatímco živočišné potraviny u krevní skupiny O urychlují metabolický obrat a zvyšují jeho účinnost, u skupiny A mají zcela opačný účinek. Krevní skupina O spaluje maso jako palivo, krevní skupina A jej skladuje ve formě tuku. Příčinou je rozdíl v žaludeční kyselosti - krevní skupina O má vysokou a krevní skupina A nízkou. Hůře tedy tráví maso a mléčné výrobky - naopak výborně potraviny ze sóji, zeleninu a např. ananas.

Maso a drůbež
Lidé s krevní skupinou A by měli ze svého jídelníčku zcela vyřadit maso. Pokud toho nejste schopni, začněte s nahrazováním masa rybami, a ostatní maso vybírejte pouze libové - nejvhodnější je drůbež.

Mořské produkty
Lidé s krevní skupinou A mohou jíst mořské produkty v mírném množství tři až čtyřikrát týdně, vyhnout by se měli bílým rybám. Pokud se ve vaší rodině vyskytla rakovina prsu, zařaďte do jídelníčku měkkýše. Jedlý hlemýžď obsahuje účinný lektin, který pomáhá tělu zbavit se nemocných buněk.

Vejce a mléčné výrobky
Krevní skupina A dobře snáší malé množství kysaných mléčných výrobků, ale měla by se vyhýbat všem potravinám vyrobeným z plnotučného mléka a také omezit vejce. Vhodné jsou jogurty, kefír a netučné zakysané výrobky, samozřejmě sójové mléko a sýry či tofu.

Tuky a oleje
Krevní skupina A je obzvláště citlivá na příjem tuků. Polévková lžíce olivového oleje denně na saláty nebo zeleninu vařenou v páře však zlepší trávení a vylučování.

Ořechy a semínka
Ořechy a semínka, například slunečnicová a dýňová, mandle a vlašské ořechy, mohou pro krevní skupinu A představovat vhodný zdroj živin. Nejvhodnější je podzemnice olejná (arašídy). Jezte je často, protože obsahují lektin, který brání rozvoji rakoviny.

Luštěniny
Krevní skupině A obecně prospívají bílkoviny rostlinného původu z luštěnin.

Chléb a pečivo
Chléb a pečivo, podobně jako obiloviny obecně, jsou vcelku příznivé potraviny, pokud netrpíte zvýšenou tvorbou hlenu.

Obilí a těstoviny
Krevní skupina A má široké spektrum možností ve výběru obilných zrn a těstovin. Kromě instantních a konzervovaných produktů může bez obav konzumovat všechny.

Zelenina a houby
Zelenina je pro krevní skupinu A životně důležitá, jezte ji co nejvíce a to v přirozeném stavu nebo vařenou v páře. Velmi prospěšná je brokolice, mrkev, kapusta, dýně, špenát a česnek.

Ovoce
Lidé s krevní skupinou A by měli jíst ovoce třikrát denně. Většina druhů je přijatelných, ale měli byste dávat přednost zásaditějším druhům, jako jsou bobuloviny a blumy.

Šťávy a tekutiny
Vyhnout byste se měli šťávám s vysokým obsahem cukru, které jsou silně kyselinotvorné.

Koření
Lidé s krevní skupinou A by měli používat koření více než jiná ochucovadla. Správná kombinace koření může účinně posilovat imunitní systém. Například koření na bázi sóji, jako je tamarid, miso a sójová omáčka, jsou pro tuto krevní skupinu prospěšná. Výborná je také melasa a řasy. Vyhnout byste se měli octu.

Chuťové přísady
Jedinou chuťovou přísadou, která je pro krevní skupinu A prospěšná, je hořčice, protože má schopnost posilovat imunitní systém. Můžete jíst malé množství džemu, nízkotučných salátových dresinků, příležitostně i nakládanou zeleninu. Z jídelníčku vyřaďte kečup, protože krevní skupina A nedokáže strávit ocet.

Bylinné čaje
Reakce krevní skupiny A na jednotlivé druhy bylinných čajů je přesným opakem reakcí skupiny O. Zatímco O potřebuje zklidňovat, krevní skupina A potřebuje vyburcovat imunitní systém. Na jeho posílení je vhodná aloe, vojtěška, lopuch a echinacea. Hloh tonizuje kardiovaskulární systém, zelený čaj má důležité antioxidační účinky na trávicí trakt, sekreci žaludeční kyseliny zvyšují zázvor a americký jilm, proti stresu je heřmánek a kořen kozlíku lékařského.

Různé nápoje
Pro krevní skupinu A je vhodná sklenice červeného vína denně ke snížení rizika onemocnění srdce. Doporučuje se také káva, je však dobré střídat ji se zeleným čajem.

Na všechny potraviny se můžete podívat v přehledu Potravin podle krevních skupin.

 

Výživa - krevní skupina B

Pro krevní skupinu B je největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. V reakcích na lepek obsažený v pšeničných klíčcích a celozrnných pšeničných výrobcích se podobá krevní skupině O - lektiny zpomalují metabolismus, zvláště ve spojení pšenice s kukuřicí, pohankou, čočkou nebo arašídy.

Potraviny, které podporují váhový úbytek lidí s krevní skupinou B je zelená zelenina, maso, vejce, nízkotučné mléčné výrobky a játra.

Maso a drůbež
Doporučuje se konzumace jehněčího, skopového a králičího masa - červené maso spíše zřídka. Kuřecí taktéž není příliš vhodné, lepší je nahradit ho krůtím nebo bažantím.

Mořské produkty
Krevní skupině B prospívají mořské produkty, zejména treska a losos, nebo ryby s bílým masem: např. platýs, halibut a mořský jazyk. Není vhodná konzumace „darů moře."

Vejce a mléčné výrobky
Krevní skupina B je jedinou ze skupin, která může plně vychutnat různé druhy mléčných výrobků. Naopak sojové potraviny nemají na zdraví žádné zvláštní příznivé účinky.

Tuky a oleje
Zařaďte do svého jídelníčku olivový olej, abyste podpořili trávení a vylučování. Používejte nejméně jednu polévkovou lžíci každý den. Vyhněte se sezamovému, slunečnicovému a kukuřičnému oleji.

Ořechy a semínka
Většina ořechů a semínek není pro krevní skupinu B vhodná, protože obsahují opačné lektiny.

Luštěniny
Nedoporučuje se konzumace čočky a fazolí - ostatní luštěniny, vyjma sóji, jsou v pořádku.

Cereálie
Krevní skupina B by se měla vyhnout konzumaci pšenice a žita. Základem je rovnováha - doporučuje se jíst širokou škálu obilných zrn a cereálií. Vhodnými jsou například oves, rýže nebo špalda.

Chléb a pečivo
Doporučení jsou zde obdobná jako u cereálií. Vyhněte se pšenici, kukuřici, pohance a žitu.

Obilí a těstoviny
Vhodné druhy obilných zrn a těstovin se zcela shodují s doporučenými cereáliemi a druhy chleba a pečiva. Jezte je však střídmě - pokud jíte maso, mořské produkty a doporučené mléčné výrobky nepotřebujete tak velké množství živin.

Zelenina a houby
Na rozdíl od ostatních krevních skupin můžete klidně jíst brambory, zelí a houby. Také ostatní zelenina je vhodná.

Ovoce
Krevní skupina B dobře snáší téměř každé ovoce, mívá totiž vyrovnaný trávicí systém a může jíst i ovoce, které je pro ostatní krevní skupiny příliš alkalické.

Šťávy a tekutiny
Většina ovocných a zeleninových šťáv je pro krevní skupinu B vhodná.

Koření
Krevní skupině B nejlépe prospívá koření s prohřívacími účinky, jako je zázvor, křen, kari a kajenský pepř. Vyhněte se konzumaci sladidel z ječného sladu, kukuřičného sirupu, kukuřičného škrobu a skořice.

Chuťové přísady
Žádné chuťové přísady nejsou pro tuto krevní skupinu přímo prospěšné, kečup dokonce může být i škodlivý.

Bylinné čaje
Doporučuje se zázvor pro zahřátí, máta peprná pro uklidnění trávicího traktu, ženšen na posílení nervového systému a lékořice, která pomáhá snižovat náchylnost k autoimunitním chorobám.

Různé nápoje
Pro krevní skupinu B je nejvhodnější, když omezí konzumaci nápojů na bylinný a zelený čaj, vodu a šťávy. Kávu a černý čaj nejsou příliš vhodné.

Výživa - krevní skupina AB

Většina potravin, které jsou nevhodné buď pro skupinu A nebo pro skupinu B, jsou pravděpodobně špatné také pro skupinu AB - přestože existují výjimky - jako například rajčata, která se naopak doporučují.

Potraviny podporující váhový přírůstek jsou červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka a pšenice. Potraviny podporující váhový úbytek jsou tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelená zelenina, mořské řasy a ananas.

Maso a drůbež
Skupina AB potřebuje určité množství bílkovin z masa, zejména z těch druhů, které shodují se skupinou B - jehněčí, skopové, králík a místo kuřecího krůtí nebo bažantí.

Mořské produkty
Krevní skupina AB si může vybírat z velkého množství druhů mořských produktů, které jsou pro ni vynikajícím zdrojem bílkovin. Pokud se ve vaší rodině vyskytla rakovina prsu, zařaďte do jídelníčku měkkýše. Jedlý hlemýžď obsahuje účinný lektin, který pomáhá tělu zbavit se nemocných buněk.

Vejce a mléčné výrobky
Mléčné výrobky jsou pro skupinu AB prospěšné, zejména zakysané, obsahující jogurtovou kulturu. Velmi vhodným zdrojem bílkovin jsou také vejce.

Tuky a oleje
Nejvhodnější je panenský olivový olej!

Ořechy a semínka
Jezte je v malém množství a opatrně. Všechna semínka obsahují totiž lektiny, které u krevní skupiny AB potlačují produkci inzulínu. Na druhou stranu podobně jako u krevní skupiny A, jsou pro vás vhodné arašídy.

Luštěniny
Luštěniny jsou pro krevní skupinu AB obecně vhodné. Například čočka je důležitou potravinou s protirakovinnými účinky, přestože skupině B se nedoporučuje.

Cereálie
Obecně lze říci, že vám obilná zrna prospívají, dokonce i pšenice, ale je třeba její množství omezit, protože vnitřní jádro pšeničného zrna je pro krevní skupinu AB příliš kyselinotvorné. Vhodnými cereáliemi jsou ovesná mouka, sójové lupínky, proso, škrob, rýže a sójové granule, nevhodnými pohanka a kukuřice.

Chléb a pečivo
Doporučení ohledně konzumace chleba a pečiva u krevní skupiny AB se podobají radám u cereálií a obilných zrn. Vhodný je zejména chléb z naklíčené pšenice, ve kterém byl lepkový lektin zničen při procesu klíčení.

Obilí a těstoviny
Krevní skupině AB prospívá spíše strava založená na rýži než na těstovinách. Omezte příjem pohanky a kukuřice ve prospěch žita a ovsa.

Zelenina a houby
Zde má krevní skupina AB široký výběr - téměř všechny druhy zeleniny, které jsou vhodné pro krevní skupinu A nebo B, jsou vhodné i pro vás. Doporučuje se vyhýbat se pouze čerstvé kukuřici a všem výrobkům z ní.

Ovoce
Upřednostňujte zásaditější druhy, jako je hroznové víno, blumy a bobuloviny. Neprospívá mango - naopak ananas je vynikající. Banány je vhodné nahradit meruňkami.

Šťávy a tekutiny
Lidé s krevní skupinou AB by měli začít každý den sklenicí horké vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu, aby se z organismu odstranil hlen, který se nahromadil během spánku. Následovat by měla sklenice naředěné grapefruitové šťávy.

Koření
Důležité je užívání mořské soli místo obyčejné - prospěšné je také miso, vyrobené ze sójových bobů.

Chuťové přísady
Vzhledem k vysoké náchylnosti ke vzniku rakoviny žaludku se vyhněte všem nakládaným pochoutkám (kyselé okurky apod.) a kečupu.

Bylinné čaje
Jsou obecně vhodné - mezi nejlepší patří vojtěška, heřmánek, echinacea, hloh, kořen lékořice a zelený čaj.

Různé nápoje
Pro krevní skupinu AB je vhodné červené víno kvůli pozitivním účinkům na kardiovaskulární systém. Střídejte kávu a zelený čaj.

Na všechny potraviny se můžete podívat v přehledu Potravin podle krevních skupin:

Maso, ryby a plži, mléčné a sójové výrobky

Zelenina a houby, luštěniny

Koření, chuťové přísady

Oleje a tuky, chléb a pečivo, cereálie, obilí a těstoviny

Ovoce, semínka a ořechy

Ovocné a zeleninové šťávy, bylinné čaje a nápoje

 

Krevní skupiny a strava část I.

Mgr. Vlastimil Chadim | Základy výživy člověka - Odlišný přístup i stanoviska ke krevním skupinám a výživě

image for Krevní skupiny a strava část I.

Na to, jak bychom se měli nejlépe stravovat, které potraviny našemu tělu nejvíce svědčí a kterým bychom se měli naopak vyhýbat, panují rozdílné názory. Existuje mnoho výživových směrů, které zaručují „ten nejoptimálnější“ stravovací přístup.

Hodnocení konkrétního výživového stylu je vždy subjektivní. Na základě teoretického hlediska lze předem posoudit, zdali určitý způsob stravování může či nemůže mít pro daného jedince přínos. Rozdíl je, z jakého teoretického základu vycházíme.Stoupenci tradiční západní medicíny, orientálních filozofií či různých alternativních směrů, vysvětlují výživu člověk odlišně. Každé učení se dívá na svět „jinýma očima“ a jednotlivým prvkům přikládá jiný význam. Dalším postupem jak hodnotit konkrétní výživový směr jsou jeho praktické výsledky doložené léčebnými či preventivními účinky. Jisté je, že na všechny příslušníky lidského druhu nemůže mít stejná strava naprosto stejný účinek. Od sebe se lišíme geneticky, věkem, pohlavím, individuální historií života, prostředím ve kterém žijeme, fyzickou a psychickou zátěží. Mají na naše zdraví a na vhodnost konzumovat určité potraviny vliv také krevní skupiny?

S touto myšlenkou poprvé přišel Dr. James L. D´Adamo v polovině 20. století. Teorii stravování podle krevních skupin dále propracoval jeho syn Dr. Peter James D´Adamo. Oba jsou přesvědčeni, že pro konkrétní krevní skupinu jsou některé potraviny velmi výhodné, jiné působí škodlivě. O vhodnosti či nevhodnosti určité potraviny rozhodují specifické bílkovinné a glykoproteinové sloučeniny - lektiny. Lektiny mají schopnost aglutinovat červené krvinky (dochází ke shlukování krvinek na základě reakce antigenů erytrocytů s lektiny obsaženými v krevní plazmě). Lektiny se váží na epitel tenkého střeva a zamezují vstřebávání živin. Jsou to významné antinutriční látky negativně působící na metabolismus vitamínů, aminokyselin, mastných kyselin a glukózy. Krom toho způsobují také gastroenteritidu, nauzeu, průjem a nechtěný úbytek hmotnosti. D´Adamovi udávají, že lektiny ovlivňují také imunitní systém, fyzickou kondici, odolnost (náchylnost) vůči nemocem, způsobují poruchy trávení a využívání živin, zhoršují účinnost inzulínu, narušují hormonální rovnováhu, způsobují potravinové nesnášenlivosti a alergie, mohou mít i mutagenní účinky.

Dle jejich teorie je každá krevní skupina rozdílně citlivá k lektinům obsažených v potravinách. Podle snášenlivosti konkrétního lektinu je třeba vybírat vhodné potraviny. Přítomnost lektinů v některých potravinách je nepopiratelná. Důležitou informací (tu D´Adamovi nikde nesdělují) ovšem je, že lektiny v potravinách lze pomocí tepelné úpravy z velké části inaktivovat. Např. lektiny obsažené ve fazolích se při vaření či blanšírování významně redukují. Potlačení účinku lektinů v luštěninách a obilninách lze dosáhnout také klíčením a fermentací. V takovém případě je konzumace luštěnin naprosto bezpečná i pro krevní skupinu 0, pro kterou je většina luštěnin dle BTD (blood type diet) velmi nevhodná.

Z praxe známe případy, kdy úprava stravy podle krevních skupin je pro daného jedince přínosná a některé doporučované potraviny skutečně „sedí“. Mnohokrát jsem se snažil ověřit teorii BTD u svých klientů. Bohužel jsem nedošel k žádným přesvědčivým závěrům, které by vliv potravin na jedince s určitou krevní skupinou jednoznačně potvrdily či vyvrátily. Přesto není od věci vyzkoušet si systém vhodných, neutrálních a nevhodných potravin na vlastní kůži a získat tím určité „poučení“.

Blood type diet hovoří o tom, že jednotlivé krevní skupiny nejsou stejně staré a jejich vývoj byl ovlivněn rozdílným prostředím, ve kterém se nositelé té které skupiny původně nacházeli. Jako nejstarší je označována krevní skupina 0. V dávné historii, kdy si lidé opatřovali potravu lovem a sběrem se v populaci nacházela pouze krevní skupina 0. Lidé s krevní skupinou 0 by měli být silní, draví, houževnatí, odolní vůči stresu, měli by být obdařeni silným imunitním systémem. V České republice je krevní skupina 0 zastoupena u 32% populace. Podle autorů BTD je „krevní skupina 0“ náchylná k poruchám srážení krve, častěji trpí sníženou funkcí štítné žlázy, záněty kloubů, vředy žaludeční sliznice, alergiemi. Obecně se doporučuje pro tuto krevní skupinu strava bohatá na živočišné bílkoviny – konkrétně červené a bílé maso, vnitřnosti, zvěřinu, ryby. Nevhodné jsou mléčné výrobky a potraviny obsahující lepek (výrobky z pšenice, žita, ječmene a částečně ovsa). Stálo by za to provést průzkum, jaká krevní skupina převažuje u nemocných s celiakií. Pokud převažují jedinci s krevní skupinou 0 a minimálně jsou zastoupeni „áčkaři“, zřejmě na tom něco bude… Krevní skupina 0 by ze své stravy měla vyřadit „domestikované“ plodiny, které jsou pro ni cizí. Jedná se především o výrobky z obilnin (vločky, müsli, corn flakes, pekařské výrobky, těstoviny), luštěniny a zmiňované mléčné výrobky. Velmi negativní účinky má mít zelí, květák, růžičková kapusta, rovněž také burské oříšky. Tyto potraviny blokují vychytávání jodu ve štítné žláze – mohou přispívat k její snížené funkci. Jiné druhy zeleniny a ovoce by neměly činit výraznější potíže. Z nápojů by se nulkaři měli vyhýbat kávě, limonádám, černému čaji (zelený ovšem smí). Velmi výhodné je zařazovat do jídelníčku mořské řasy – bohatý zdroj potřebného jódu. Lidé s krevní skupinou 0 mají další omezení – neměli by konzumovat výrobky z kukuřice a brambory. Podle všeho tedy „nulkař“ nemá šanci stát se špičkovým vytrvalostním sportovcem. Neumím si představit, z čeho načerpá dostatek sacharidů (základní energetické palivo), když téměř veškeré přílohy a pečivo jsou pro něj nevhodné. Maso a zeleninu mezi potraviny bohaté na sacharidy rozhodně počítat nemůžeme… Krevní skupině 0 mají nejvíce vyhovovat kontaktní sporty, rychlostní a silové disciplíny.

 

Krevní skupiny a strava část II.

Mgr. Vlastimil Chadim | Základy výživy člověka - Odlišný přístup i stanoviska ke krevním skupinám a výživě

image for Krevní skupiny a strava část II.

Na to, jak bychom se měli nejlépe stravovat, které potraviny našemu tělu nejvíce svědčí a kterým bychom se měli naopak vyhýbat, panují rozdílné názory. Existuje mnoho výživových směrů, které zaručují „ten nejoptimálnější“ stravovací přístup.

Jak si stojí v systému BTD krevní skupina A? Tato krevní skupina je v české populaci nejčastější (41%). Áčkaři jsou potomci zemědělců, konkrétně pěstitelů rostlin. Krevní skupina A se na scéně objevila až s příchodem neolitu, kdy naši předkové již dokázali systematicky pěstovat kulturní rostliny, které se postupně staly převažujícím zdrojem energie. Ruku v ruce s rozvojem pěstitelství se však rozvíjelo též chovatelství a bez pochyby vedle sebe existovali ve vzájemné symbióze. Ovšem produkty chovu zvířat jsou mnohem vhodnější pro jedince s krevní skupinou B. Áčkař by tedy měl být ideálním vegetariánem, který to však nesmí přehánět s mléčnými výrobky (špatně je tráví, akceptovatelné jsou pouze v zakysané podobě). Omezený přísun vápníku v nemléčné stravě je doporučeno substituovat sojovými výrobky a ořechy. Krevní skupina A nejvíce profituje ze stravy bohaté na obilniny, luštěniny, ořechy, semena. Když už maso, tak v malém množství kuřecí. Kupodivu by se i lidé s krevní skupinou A měli mít na pozoru před lepkem. Přílišná konzumace pečiva není ani u skupiny A optimální. Pro krevní skupinu A jsou nevhodné banány, meloun, pomeranče, mandarinky, olivy, rajčata, brambory. Z nápojů se nedoporučuje pít pivo, limonády, minerálky, černý čaj. Neškodí víno, káva a zelený čaj. Lidé s krevní skupinou A jsou nejvíce ohroženi kardiovaskulárními chorobami, mají citlivý imunitní systém, jsou náchylnější k infekcím. Udává se, že trpí častěji zhoubným bujením jater, žlučníku, anemií a diabetem 1. typu. Tato krevní skupina má mít nejméně výhodné podmínky pro dosahování maximálních fyzických výkonů. Vyhovují jí spíše meditace, uklidňující cvičení, technické disciplíny a lehké aerobní cvičení.

Opět jinak je na tom krevní skupina B – potomci asijských nomádů. V ČR k této krevní skupině náleží 18% populace. Historicky je zhruba stejně stará jako krevní skupina A, ovšem vznikla v úplně jiném prostředí – ve stepích střední Asie. Dá se říci, že v mnoha ohledech se jedná o protipól skupiny A. Béčkaři mají silnou imunitu, jsou přizpůsobiví novým životním podmínkám, mívají vyrovnaný nervový systém. Autoři uvádí, že krevní skupina B má nejlepší předpoklady pro vytrvalostní a silově-vytrvalostní sporty. Dle poznatků D´Adamových bývá u krevní skupiny B častý výskyt lupénky, autoimunitních onemocnění a chronického únavového syndromu. Krevní skupina B může mít jídelníček zřejmě nejpestřejší. Výborné jsou mléčné výrobky, červené maso, zvěřina, ryby, vejce, obilniny, těstoviny, luštěniny, většina druhů zeleniny, ovoce. Lidé s krevní skupinou B by se měli vyhýbat kuřecímu masu, rostlinným olejům, ořechům a semenům. V předchozí větě je uvedeno, že béčkaři mohou obilniny a těstoviny. V zápětí jsme nuceni, dle názorů D´Adamových, konstatovat, že výrobky z pšenice (z čeho se vyrábí těstoviny…?), pohanky, žita, kukuřice jsou pro tuto krevní skupinu nevhodné. Béčkaři si také nemohou dopřát chuti oliv a rajčat.

Někdy před 3000 lety se na scéně objevila nejmladší krevní skupina - AB. Ve světové populaci je zastoupena nejméně často. Čechů s krevní skupinou AB je pouze 9%. Krevní skupina AB má citlivý nervový systém, pokud je vystavena stresu, hůře jej toleruje. Příslušníci této krevní skupiny jsou dobrodružní a oblíbení (osobně si myslím, že lidské vlastnosti a chování jsou ovlivněny především prostředím a výchovou než krevní skupinou). Někdy však mohou propadat depresím. Tolerantní imunitní systém může být slabší při průniku patogenů do organismu. Negativem je též citlivá trávicí soustava. U této krevní skupiny bývají větší sklony k srdečně cévním onemocněním a nádorovým chorobám. Předpoklady pro vysokou fyzickou výkonnost jsou omezené. Této krevní skupině nejvíce svědčí klidné cvičení a vytrvalostní aktivity nižší intenzity. Jelikož se jedná o produkt kombinace skupiny A a B, většinu doporučení pro tyto krevní skupiny můžeme aplikovat i u skupiny AB. Obecně tedy nejvíce profituje ze smíšené stravy, ve které jsou zastoupeny obilniny, luštěniny, krůtí maso (ovšem ne kuřecí?), králík, ryby, zelenina a ovoce. Vystříhat by se lidé s krevní skupinou AB měli tmavému masu, vnitřnostem, mořským plodům, kukuřici, pohance, pomerančům, banánům. Dobrou zprávou je, že pít se může téměř vše - zelený čaj, minerálky káva, pivo i víno (poslední dva samozřejmě v přiměřeném množství). Co se nedoporučuje je čaj černý (všimněte si, že černý čaj není vhodný pro žádnou krevní skupinu…) a limonády.

Tento článek zdaleka neproniknul do veškerých tajů stravování podle krevních skupin. Pouze okrajově jsme naznačili její základní orientační body. Chcete-li otestovat BTD sami na sobě doporučuji hlubší studium problematiky. Může se stát, že některé doporučované potraviny vám budou opravdu vyhovovat a po teoreticky nevhodných potravinách se budete cítit skutečně hůře (zde bych možná také zdůraznil vliv psychiky – pokud si něco dopředu vsugerujeme, že nebude tělu vyhovovat, tělo se podle toho zachová…). Přínosem BTD je, že se nad svým jídelníčkem budete muset mnohem více zamýšlet. Už to v mnoha případech povede ke zkvalitnění stravovacích zvyklostí a nepřímo i k redukci tukových zásob (u lidí s nadváhou). Jako nevýhodu považuji monotónnost jídelníčku a nedostatečnou pestrost potravin. Po určitém čase se jednostranný jídelníček omrzí. Co je však největším problémem? Riziko vzniku výživových disbalancí. Nevyvážený jídelníček nedokáže pokrýt požadavky těla na dodávku všech esenciální nutrietů. Těžko si např. představit jak zabezpečit přísun dostatečného množství sacharidů pro krevní skupinu 0 (možná umí nulkaři fantasticky spalovat tuky a sacharidy k intenzivní fyzické zátěži nepotřebují…) nebo přívod esenciální aminokyselin pro děti s krevní skupinou A. Jsem přesvědčen, že hubnutí dle krevních skupin může fungovat. Za jeho výsledky však spíše než vyloučení potravin s nevhodnými lektiny bude stát jedině a pouze negativní energetická bilance, navozená omezením přísunu kaloricky bohatších potravin a zvýšením celkového energetického výdeje. Nic jiného v tom nebude. Komu se podařilo zhubnout podle teorie BTD, neudělal nic jiného, než že se v daný okamžik nacházel v záporné energetické bilanci. Na druhou stranu si neumím vysvětlit, jak by mohlo např. zelí u krevní skupiny 0 zapříčiňovat nárůst tělesné hmotnost – díky zelenině, která má ve 100 gramech pouhých 20 kcal… (snad možná, že by způsobilo výraznou hypofunkci štítné žlázy a následný pokles rychlosti metabolismu).

Do dnešních dnů bylo provedeno několik odborně vedených studií a žádná z nich neprokázala rozdílný vliv určitých potravin na zdravotní stav jedinců s odlišnými krevními skupinami. Osobně bych tento výživový směr ve své striktní podobě nedoporučoval lidem s metabolickými chorobami, osobám vyžadujícím specifický přísun živin, těhotným, kojícím ženám a malým dětem. Zatím nemáme dostatek přesvědčivých informací, které by nás ospravedlňovali ke specifickému výběru potravin na základě odlišné krevní skupiny. Je pravděpodobné, že v budoucnu, kdy budeme mít detailní znalosti o lidském genomu, budeme schopni řídit výživu člověka na základě skutečně zdůvodněných a podložených informací. Do té doby je třeba brát jídelníček sestavený podle krevních skupin pouze jako další dietní výstřelek...

Že to není jednoduché zjistit vhodnou stravu pro jednotlivce zjistíte rovněž v článku Metabolické typy. Tento pohled a doporučení správného typu stravy dle vašeho jedinečného metabolismu je pro mnohé odborníky na výživu daleko komplexnější a rozhodující více, než jen zde uvedená hlediska dle krevních skupin. Posuďte sami. Admin 

Lektiny*

Výzkum

Po výzkumech amerického lékaře Dr. Peter J. D'Adamo se po celém světě rozšířilo nevídanou rychlostí stravování podle krevních skupin. 0 teorii a praxi tohoto typu stravování jsme mohli číst ve velice úspěšné knize doktora D'Adama - v českém vydání pod názvem Výživa a krevní skupiny. Základní myšlenkou je hypotéza, že když ve vývoji čtyř krevních skupin u našich předků sehrálo stravování významnou roli, nemůžeme vyloučit, že větší odchylky od stravování evolučně souvisejícího s jednotlivými krevními skupinami, vedou k poškození zdraví.

Na základě této teorie prozkoumal dr. D'Adamo a jeho spolubadatelé stovky potravin, aby zjistili, nakolik se snášejí s červenými krvinkami různých krevních skupin. Ukázalo se, že jejich teorie byla správná. Výtažky jistých potravin srážely (aglutinovaly) červené krvinky jednotlivých krevních skupin. Za tento jev jsou zodpovědné tzv. lektiny, které se nacházejí v části potravin rostlinného a živočišného původu. Tyto specifické "lepící látky" se vážou na speciální sacharidové složky, které se nacházejí na povrchu červených krvinek a určují krevní skupinu. Lektiny srážejí červené krvinky, čímž může začít záhuba organismu. Protože sacharidové složky se nenacházejí pouze v krvi, ale i v jiných tkáních, potrava nevhodná pro danou krevní skupinu může poškozovat přímo orgány.

Doktor D'Adamo a jeho spolupracovníci neurčili pouze, jaké potraviny by lidé patřící k jednotlivým krevním skupinám neměli konzumovat, ale i to, jak bude zásoben organismus daného jedince vitaminy a minerálními látkami v případě stravování vhodném pro danou krevní skupinu, respektive které potravinové doplňky a léčivé rostliny pomáhají k dosažení ještě lepšího zdravotního stavu.