Tělo jako odšťavňovač

20.05.2010 12:13

Naše tělo v podstatě pracuje jako odšťavňovač, tak proč mu práci neulehčit. Když zkonzumujeme ovoce nebo zeleninu, tělo suroviny stráví a vybere z nich jen to nejlepší – živiny. Nepotřebné zbytky tělo pošle do střev a pak všichni víme, kam putují dál… Ale odšťavněním a následným vypitím šťávy tělo dokáže vstřebat živiny velice rychle a není zatěžováno trávením!

 

Živiny - klíč ke zdraví?

Živiny jsou látky, které tělo potřebuje pro správnou funkčnost a vývoj. Tyto substance používá náš metabolismus a jsou přijímány v potravě z vnějšího prostředí. Živiny jsou jednak látky poskytující energii (Sacharidy, bílkoviny, tuky) ale především látky podporující metabolismus (vitamíny, minerály, enzymy,voda). Je dáno, že naše tělo potřebuje živiny a můžeme mu je zajistit pomocí čerstvých ovocných a zeleninových šťáv. Pokud tělu živiny nedodáme, budeme náchylnější k mnoha nemocem. Všichni dobře známe ten pocit, když nás zklátí nějaký ten virus nebo bacil, bezmocně se potíme v posteli a o radosti ze života nemůže být řeč. Pevné zdraví je základ toho, abychom si mohli život užívat!!!

Šťávy vs. tvrdá strava

Když budeme každý den odšťavňovat, můžeme získat živiny například z celého ananasu. Zkoušeli jste někdy sníst celý ananas najednou - a každý den po celý týden, měsíc? Ne? Zkuste to… Vsadíme se, že po několika dnech nebudete chtít ananas ani vidět a tato nechuť vám nějaký ten čas vydrží. Zkrátka je mnohem jednodušší vypít lahodnou šťávu, nežli konzumovat velké množství ovoce a zeleniny.

Odšťavňovače ovoce a zeleniny nám poskytují kvalitní a zejména čerstvé ovocné a zeleninové šťávy!

Představte si Váš nový odšťavňovač ovoce a zeleniny s kterým začínáte svůj každý den... se sklenkou čerstvé šťávy nebo lahodným ovocným koktejlem. Nezáleží na tom, zda-li si vychutnáte svěží ovocný fresh ještě v posteli nebo si po ranní rozcvičce dopřejete revitalizují zeleninovou šťávu. Každopádně dodáte vašemu tělu dostatek energie, ze které bude moci čerpat celý den.

Zkuste si představit sobotní večer s vašimi přáteli – zábava a pití úžasných exotických koktejlů, které připravíte z čerstvě vylisované ovocné šťávy a při zcela výjimečných příležitostech i s menším množstvím alkoholu (který se na míchané nápoje v malém množství někdy používá) a dalších přísad dle receptur. Vaši přátelé Vás budou jako hostitele uznávat a budou se těšit na další návštěvu, která pro ně bude nezapomenutelným zážitkem.

Nyní máte možnost okořenit svůj život zcela novou chutí a zároveň udělat něco pro své zdraví, chránit váš organismus před mnoha nemocemi a dodat tělu potřebnou energii – není to lákavé?

Nemáme v úmyslu Vám předkládat nové a nové vědecké studie o blahodárných účincích ovoce a zeleniny, živých (čerstvých) potravinách a říkat Vám přesnou skladbu potravin Vašeho jídelníčku, nezbytných nápojů a co byste měli dělat denně pro své zdraví. Jestliže jste již pochopili cenu Vašeho zdraví a nutný vlastní přístup k jeho prevenci a navíc Vás tyto informace dále zajímají, tak již máte svoje zkušenosti i zdroje informací. Další lze najít také na jiných  ZELENÉPOTRAVINY  i nezávislých internetových stránkách např. freshness.cz, kde můžete vidět a využít zkušenosti lidí, kteří se tímto životním stylem s čerstvými potravinami dlouhodobě zabývají. Není nutné přebírat ihned nové vzorce způsobu života a stravování od někoho, kdo k tomu došel po delší cestě a našel si to co pro něj je nejlepší. Je dobré si vzít z těchto zkušeností to co Vám nejvíce vyhovuje na Vaší cestě ke zdraví s ohledem na Vaše zdraví a již i třeba případné zdravotní obtíže. Na Freshness, ale i na jiných diskusních fórech lze vzájemně konzultovat s lidmi, kteří Vám rádi poradí. Dalším dobrým příkladem jsou stránky Zdraví-AZ , kde je mimo jiné řada očistných postupů a konkrétních zkušeností.

100% krabicový džus vs. čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

Možná si říkáte, proč odšťavňovat ovoce a zeleninu doma, když si mohu téměř v každém obchodě koupit 100% krabicový džus. Srovnáváte nesrovnatelné! Pouze čerstvě vylisovaná štáva nám dodá potřebné živiny, které naše tělo potřebuje. Šťávy prodávané v obchodech jsou pasterovány, čímž jsou dokonale zničeny živiny, které jsou důvodem, proč šťávu vlastně konzumujeme.

Nováčci jsou často překvapeni, jak šťáva změní vzhled, když většina dužiny je odstraněna. Například pomerančová šťáva vypadá hustěji a krémovější, než cokoli, co jste kdy pili z krabice, protože dřeň je odšťavněna se zbytkem plodu. Čerstvá šťáva je jen vzácně čirá, často spíše matná a zpěněná.

Kniha autora Mudr. Paavo Airola "Džusový půst" ke stažení zde.

Pravděpodobně jste už slyšeli nebo četli o blahodárných účincích ovocných a zeleninových šťáv – dokud však nezačnete pravidelně odšťavňovat a konzumovat šťávy, nedokážete si představit ten rozdíl. Vlastní zkušenost Vám dá vice, než stovky přečtených článků.   Pozor na zeleninu ze zkumavky viz článek…  a POZOR NA KOUPENÉ KRABICOVÉ DŽUSY !!!