Nebojme se urinoterapie.

24.01.2009 09:20

URINOTERAPIEMUDr. Vilma Partyková: Urinoterapie, léčebné půsty a zdravá strava

„Pouze ten žije dlouho a bez nemoci, kdo se naučí pít vláhu z vlastní nádoby. Jen ten je schopen přejít poušť".-z bible

Otevřeli jste osobní stránky MUDr. Vilmy Partykové, které se opírají o její spolupráci s pacienty, čtenáři jejích knih a článků, posluchači jejích seminářů a přednášek, a s Nakladatelstvím Impuls, které vydává převážně její knihy.

MUDr. Vilma PartykováMUDr. Vilma Partyková je absolventkou Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po skončení studia pracovala 7 let na klinice, z toho 5 let jako anesteziolog na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech v Praze. Tento obor jí byl vynikající průpravou pro další lékařské působení. Přes 20 let pracovala jako všeobecná a obvodní lékařka. Tři roky pracovala jako vedoucí lékařka polikliniky našeho velvyslanectví v Moskvě. Při pobytu v Moskvě absolvovala postgraduální kurz reflexní terapie a akupunktury na Lékařské fakultě Lomonosovovy univerzity. Získala řadu odborných kontaktů a s jejich pomocí se seznámila také teoreticky a prakticky s netradičními léčebnými postupy, jako jsou bezkontaktní masáže, urinoterapie a léčebné hladovění, o nichž u nás odborné publikace patrně neexistují.

Vlastní nemoc ji utvrdila v tom, že je potřebné tyto netradiční metody používat a šířit mezi odbornou a laickou veřejnost.

Během posledních let sepsala soubor publikací o přírodních léčebných metodách prevence nemocí a léčení nemocí, které se postupně dostaly k desítkám tisíc čtenářů. MUDr. Partyková má rovněž rozsáhlou přednáškovou a konzultační činnost, zejména s využitím internetu. Jako přední odborník se účastnila světových urinoterapeutických kongresů 2003 v Brazílii a 2009 v Mexiku.

Více o půstu a léčebném hladovění se dočtete v knize Mudr. Partykové zde: Partykova---Hladoveni-pro-zdravi_1998.pdf (1,4 MB)

Více o přístupu herce Jaroslava Duška zde: https://zelenepotraviny1.webnode.cz/news/jaroslav-dusek-sve-choroby-lecim-pustem/
 


Na těchto stránkách se můžete seznámit s průběžně aktualizovanými poznatky MUDr. Partykové o urinoterapii, léčebném hladovění i o životosprávě a stravě při postižení nemocí. Dozvíte se o nejbližších přednáškách a konzultacích, dočtete se o různých aktualitách, a získáte představu o tématice, obsažené v knihách:


Praktická urinoterapie , Urinoterapie a nemoci , Hladovění pro zdraví a Vaříme nemocným rakovinou a nejen pro ně .

Kliknutím na obrázek nebo název knihy se dostanete k výkladům MUDr. Partykové o tématice knih, prohlédnete si obsah a ukázky z každé knihy.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000034-divadlo-kampa/211251000300012-duse-k/

Jiný pohled:

Nedávno se mi do rukou dostala knížka o léčebné metodě celostní medicíny – Urinoterapii, léčbě močí.Ze začátku mi to připadalo přinejmenším nechutné, ovšem po přečtení celé knihy, byl můj závěr zcela jednoznačný. Na této tisíce let staré léčebné metodě něco skutečně je.

Podstatou urinoterapie je skutečnost, že léčí organizmus jako celek a ne jenom určitou nemoc. V Mexiku a Japonsku je dokonce studium této léčebné metody součástí vzdělání na lékařské fakultě.

K metodám celostní medicíny převažuje v naší kultuře velmi negativní postoj, k urinoterapii pak obzvláště. Zřejmě je to dáno výchovou. Už malé děti jsou vedeny k tomu, že moč je odpad - cosi špatného, co už naše tělo nepotřebuje, a tak to vyloučí pryč.

Opak je ovšem pravdou. Moč obsahuje více než 200 složek - nutriční substance, minerály, vitamíny, zbytky bílkovin a aminokyselin, enzymy, hormony, antivirové, antibakteriální, antimykotické a antirakovinné látky a mnoho dalšího. Hlavní součástí moči je voda, která projde celým naším tělem a je tak schopna uchovat ucelenou informaci o stavu organizmu. Chuť normální moči je hořká.

Moč je tak přesným odrazem stavu našeho organizmu. Proto má i nezastupitelnou roli v diagnostice nemocí. Vzniká z krevní plazmy jako produkt látkové výměny, které se účastní krev a každá buňka lidského těla. A protože vzniká z krve, nemůže tak otrávit vlastní organizmus. Složení moči se během léčby mění podle potřeb organizmu. Nemá tak vedlejší účinky a je zcela netoxická.

Možnosti aplikace praktické urinoterapie:

 • Proplachování úst - dochází k dezinfekci dutiny ústní, zpevňuje zubní sklovinu (obsahuje stopové prvky a minerály), díky osmóze dochází k očistě mandlí (ničí zánětlivé procesy)
 • Pití - jako každá léčba má své zákonitosti, které je potřeba dodržovat. Nefunguje na principu - „zítra si dám skleničku moče a budou zcela zdráv". Je zde nutnost odborného lékařského dozoru.
 • Klystýr za použití moči - působí hlavně na tlusté střevo, což bývá velkým centrem zanešení organizmu odpadními látkami.
 • Příjem nosem - jógová očistná procedura (zlepšuje čich, zrak a je prevencí ušních onemocnění).
 • Vstřebávání kůží - obklady, masáže - omlazuje kůži, likviduje i těžké formy akné, povzbuzuje růst vlasů, obnovuje rozpadající se tkáně a ničí hnilobné procesy, má i významné antimykotické účinky.

 

Rozdělení moči v praktické urinoterapii:

 • Ranní moč - ranní moč je zcela nejúčinnější - obsahuje velké množství hormonů
 • Denní moč - je bohatá na látky z potravy (výživná funkce)
 • Noční moč - obsahuje informace o nemocech probíhajících v organizmu

Zcela unikátní moč se tvoří během hladovění. Při hladovění dochází k velkému vylučování splodin, moč je jimi nasycena. Její pití pak rozpouští usazeniny, odpadní látky a léčí infekční ložiska na podkladě homeopatického principu - podobné působí na podobné.

Všechny tyto informace nejsou výplodem mé fantazie, ale vědecky prokázané věci, které se osvědčily při léčbě mnoha nemocí. Nutno dodat, že je určitě důležité najít v sobě dostatek odvahy a zahodit veškeré předsudky, aby člověk tuto metodu byl ochoten vyzkoušet sám na sobě.

Máte své osobní zkušenosti s urinoterapií?

Jana ŠtočkováStředa, 24. červen, 2009 Komentáře

 • urinoterapieeva20.03.2010 09:32:14

Na urinoterapii nedám dopustit.Během tří měsíců jsem si vyléčila lupenku ,na kterou nezabíralo vůbec nic.

 • Re: urinoterapieMajka22.02.2012 19:45:51

Prosím vás,můžete mi poradit s léčbou lupénky,děkuji

 • Re: urinoterapie,léčení močípetr06.09.2010 19:53:04

Ahoj, procházím rozvodem a tím, velkým stresovým zatížením. Na obličeji a na hrudi se mě udělali zarudlé navrstvené červené fleky. Kožní lékař si s tím ,,neví rady" vyzkoušel jsem velké množství mastí, nic nezabírá. Potírám si postižená místa močí a pociťuji zlepšení za pár dní !!!! K vypití jsem se ještě neodhodlal.

 • Re: Re: urinoterapie,léčení močíMilena21.04.2011 13:55:21

tak do toho....divil by jste se,co vše se dá vyléčit ! ! ! mohu jen doporučit....

 • Zdravá moč?Carolina (:15.02.2012 20:49:21

Dříve jsem si myslela, že moč je prostě odpadní látkou. Něco co je pro naše tělo naprosto nepotřebné, a proto je z těla vyloučeno ven. Připadalo mi téma ohledně močení a tak nechutné. Teď už vím, že i přesto, že je moč vylučována tak může mýt kladné účinky. Taky bych si ráda vyzkoušela alespoň část z urinoterapie, ale nevím zdali k tomu budu mít takovou odvahu, ale snaha se cení :o) (doufejme)

 • Léčby lupenkyJan14.04.2011 10:05:55

Prosím jakou moč použít na tu lupenku? Ranní - denní - noční??
Děkuji moc za odpověď.

 • Re: PoceniJana15.01.2012 13:56:42

Přeji hezký den,a prosím o radu.Zajímá mě zda můžu při urinoterapii současně brát léky na vysoký krevní tlak,nebo je musím vysadit.Díky za radu.

 • divertikulitidaAlena16.10.2011 09:54:41

Prosím poraďte.Prodělala jsem v posledních 3 týdnech divertikulitýdu se záněte močových cest, měla jsem vysoké CRP 117 a vysokou sedimentaci. Léky jsem brala jenom týden, CRP je v normálu ale Sedimentace stále vysoká, cítím se unavená a divertikulitýda ustupuje pomalu. Nicméně již týden piji urinu, cca 2 dcl ráno nalačno, ulevilo se mi a začala jsem jíst, efekt jsem viděla po dvou dnech,ale pobolívání levého podbřišku i levého podžebří trvá stále. Prosím poraďte, co dělám špatně, že efekt není úplný. Děkuji

 • plíseň nehtů,nohou,astmavěra27.05.2011 00:29:47

delší dobu se potýkám s plísní a astmatem, léčím se, ale nic moc nezabírá, hlavně plíseň je zatím nevyléčitelná, dozvěděla jsem se o unioterapii, prosím může někdo poradit jak na tyto onemocnění? potírat postižená místa , pít ? jsem zoufalá a odhodlána k jakékoliv formě.

 • pomáhá na všechnokaila08.02.2011 12:58:23

Je mi 34 let a téměř 10 let se zabývám urinoterapií,jakákoliv nemoc či bolístka různého charakteru,spolehlivě vyléčí urina.Důležité při tom dbát na správné složení stravy,bez masa a mléčných výrobků dosáhnete nejlepších výsledků.Mé děti do dneška neznají prášky a já jsem ráda,že si tělo samo vystačí se "svým".nebojte se a jděte rozhodně do toho.

 • Re: pomáhá na všechnoTiky11.03.2011 17:30:05

Chtěla jsem se zeptat, zda lze urinoterapií léčit i molusky? Jestli, že ano, jakým způsobem? Děkuji moc za radu

 • Kate01.03.2011 17:51:38

ahojte.. :) Cyngroš ve své knize o urinoterapii píše že po ňákém čase pitím (užíváním) uriny získá hrozně moc energie a taky ztrácí v podstatě chuť k jídlu :) Sá Cyngroš psal že jí 1..1 ( !! ) denně... po pravdě jsem ještě urinu nepila ale chystám se k tomu až dočtu tu knihu .. ale zatím to vypadá dobře.. Takže... na co se chci ptát je.. vážně ze mě bde tolik vyzařovat energie? :) takže.. YAHO pokud ano :) díky...

 • moč doporučujieva02.10.2010 09:12:56

Jsem ráda, že se o urinoterapii více mluví. Z vlastních zkušeností máme doma vynikající výsledky. Maminka po 10 dnech hladovění a aplikaci uriny dosáhla zmizení jejích metastáz. Kamarádka zrušila svůj ID na schizofrenii pitím ranní moči svého malého dítěte. Doporučuji naprosto při všem-úrazy, inf.nemoci, kosmetika, dásně, zhmožděniny ap.. Pouze při velkých artritických bolestech působí pomalu a úlevy se dosahuje až po 2h působení obkladu

 • Re: moč doporučujiVladislav29.12.2010 22:08:42

Maminka po 10 dnech hladovění a aplikaci uriny dosáhla zmizení jejích metastáz.
Je to možné co píšete? Prosím můžete se mi ozvat. Děkuji.

 • chuť urinyJarmi21.12.2010 20:32:18

záleží na stravě. Po uzeném bůčku opravdu není dobrá. Naučíte se správně jíst. Nemá se používat pokud berete nějaké léky. Pro váhající mohu říci, že po zeleninové stravě je lahodnější než některé džusy.

 • Pásový oparMartini20.12.2010 16:57:10

Právě teď prodělávám pásový opar, který mám na pravém boku (žebrech).
Chci se zeptat, jaká forma léčby urinoterapií, je nejvhodnější? Obklad, potirani, která forma moči je nejlepší? Za jak dlouho by to mohlo vyřešit můj infekční problém? Díky

 • Urinoterapie od partneraPetr11.10.2010 21:49:31

Ahoj, všechno o urinoterapii zní opravdu dobře, ale když sem na svou vlasní moč zatím nenašel odvahu, múže mi moč třeba mojí partnerky nejak uškodit?

 • aritmiebartkowiak06.04.2010 05:13:29

zajímalo by mi zda urinoterap. se dá léčit zrychlené bušení srdce-aritmie.Ano užívám po ránu vždy střední proud asi přibližně 0,1L uriny.Je zde možné zhoršení aritmie?Kdysi jsem jí měl.Jestli to může fungovat jako homeopatie,tak si myslím že ano.Ale jedno vím dokonale,na žaludeční problémy,lepšího léku neznám,to mi věřte.moc bych si přál aby mi to pomohlo s aritmijí.Ano vím že urina ředí krev.děkuji

 • Re: aritmieeva02.10.2010 09:46:45

aritmie jsou původu různého, ale osobně bych moč klidně pila

 • vitiligoVladka10.04.2010 19:35:04

Máte někdo zkušenost s léčbou vitiliga- ztráta pigmentu- urinoterapií?

 • Re: vitiligoeva02.10.2010 09:44:00

Zkus knihu Elixír života od Johna W. Armstronga

 • urinoterapiepetr16.09.2009 00:49:10

no priznam se vam,urinoterapie,neco nani vazne bude.uz sem se stim v minulosti setkal,uz naky ten rok pouzivam vlastni… ke oplachovani tvare.jemi 31 let a vypadam na 20.mam odskouseny na sobe jeho omlazujici ucinky.hoc si pak tvar [poradne umyju mydlem,ale je vazne omlazujici.

 • Re: urinoterapieeva02.10.2010 09:40:52

Ano, je mi 48 a vypadám na 38, takže proč si ničit obličej drahou navoněnou kosmetikou, když si dokáži pomocí bylinek a různě upravené moči pomoci sama a lépe

 • léčení močírajce24.06.2009 09:21:24

Tak nevím, podle mě má v dnešní době mohně lidí nějakou infekci a ani o tom neví, tak to bych asi nepodstupovala

 • Re: léčení močíeva02.10.2010 09:38:37

Právě v moči pak lidé mají i protilátky přímo proti své infekci, tak proč by měli tuto vzácnou léčivou tekutinu vylévat.

 • Re: léčení močístudent02.04.2010 12:33:39

Moč je mikrobiologicky sterilní a čistá, zdravě se cítící člověk podle mě nemusí mít obavy tohohle typu. Urinoterapii také praktikuji a jsem maximálně spokojen.

 • Pomoc Michal 26.10.2009 22:08:38

Dobrý den,jsem oštěpař,17 let. Chtěl bych se zeptat jestli by pomocí urinolečby(obklady jako pryznic) se dal vyléčit loket. Doktoři říkají že mam malou osifikaci neboli zvápenění vazu v lokti. Nevím už jak se blesti zbavit a vzhledem k tomu že mě tento sport moc baví a mé vysledky nejsou zas tak špatné tak bych se toho potřeboval zbavit. Děkuji moc za radu ,nezdráhám se určitě i jiného způsobu léčby.

 • Re: Pomoc eva02.10.2010 09:35:11

Já bych si na to dávala určitě pryznyc s ranní močí a musí se to v teple dobře zapařit. Min 2 h. denné, pak přes den. První výsledky - eliminace bolesti- by měly přijít do několika dnů. Prováděla bych čínské suché hladovění, kdy se hladoví 24 hodin bez jídla a vody a eliminuje se styk s vodou, hl. v části těla, kde se má něco uzdravit. Další den se vypije destilovaná voda z lékárny a po hodině se konzumuje dle libosti syrová strava, ovoce, zelenina, kvašené mleté obilí. Destilovaná voda pomůže odstranit usazeniny. Po měsíci bych buď přešla na druhý stupeň tohoto kaskádovitého hladovění, nebo bych do stravy přidala opravdové mléko - od soukromníka, ne z marketu, abych tělu dodala vápník, nutný k tomu, aby se v kloubech netvořily usazeniny.
Mám výrůstek na noze a on se mi opravdu rok od roku zmenšuje a již není nutná operace. Na tohle by se dalo použít více variant, když tak, mám mejl na seznamu jako ppp717

 • Re:Exémmaja23.02.2010 17:44:35

Já jsem měla strašně dlouho popraskané dlaně a prsty na rukou.Šupinaly se, strašně svěděly a byly rozškrábané až na krev.Žádné masti nazabíraly.Pak jsem se dozvěděla o urinoterapii.Vždy když jsem šla na záchod jsem si ruce počůrala.Velmi brzy se mi zhojily.

 • Re:Exémmaja23.02.2010 17:43:50

Já jsem měla strašně dlouho popraskané dlaně a prsty na rukou.Šupinaly se, strašně svěděly a byly rozškrábané až na krev.Žádné masti nazabíraly.Pak jsem se dozvěděla o urinoterapii.Vždy když jsem šla na záchod jsem si ruce počůrala.Velmi brzy se mi zhojily.

 • rýma a dutinypetra10.02.2010 00:28:06

Už měsíc mám děsnou rýmu a začínají se mi asi ucpávat dutiny.
V tomto případě by se jednalo asi o vnitřní užívání. Máte s tím někdo prosím zkušenosti? Díky moc za radu.

 • Re: rýma a dutinyeva02.10.2010 09:21:08

dělej si čerstvou močí néti

 • depreseAnička04.07.2010 07:45:56

Dobrýden, slašela jsem o urinoterapii, ale chtěla bych vědět, zda se dají zmírnit i depresívní stavy pomocí této léčby. Děkuji

 • Re: depreseeva02.10.2010 09:18:30

deprese se dá zmírnit
nejllépe pitím ranní moči na lačno - pokud se večer napijete moči, ráno nebude tak ostrá
lze z této ranní moči používat i miniklystýr 150-200 ml a nechat působit co nejdéle
Nikolajev léčí duševní onemocnění hladem s velmi dobrými výsledky. Já pak doporučuji zůstat po této hladovce na příjmu moči.
Ranní moč užitá nalačno údajně nezničí trávicí látky v zaludku neboť tam bez požití potravy nejsou ve větší míře přítomny. Jde zejména o hormony jako melatonin a serotonin.

 • Moč na aknéHana11.04.2010 07:54:28

Zdravím vás lidičky...chci se zeptat,,je mi 16 a mám problém s akné jak na obličeji tak na zádech a dekoltu,nikdy jsem si nemyslela že bych mohla dojít až k této metode,ale už jsem zoufala,mám pritele už pul roku a porád se vyhybám aby nevidel me zada nebo neprejel dekolt rukamilJe to vážně smutné.Ale proč sem píši,jde mi o to zda mohu této metody využít tedy formou vstrebávání do kuže i presto že jsem kuřačka a beru hormonální antikoncepci (minervu)...Prosím poradte děkuji =)

 • Re: Moč na aknérrrr23.04.2010 22:51:07

ahoj mam taky akne myslite ze moc pomoze

 • Pití močiJirka28.03.2010 15:57:27

Na vojenském cvičení jme pili vlastní moč , teda předtím jsem měli únavnou přednášku o unoterapii, řeknu vám že nic horšího sem nepil, i po jednom dni když jste se napili čisté vody vám ta voda chutnala jako moč, je to tím že moč je bez zápachu a voda taky takže si mosek vzal dohlavy ze to bude chutnat stejně, rozhodne doporučuji vyzkoušet posili vás to hodně psychicky

 • urinoterapietiti15.02.2010 14:12:23

Mám úžasné výsledky díky urinoterapii. Vyléčila jsem si Herpes Zoster, alergii na zlato,oteklé koleno. Pokračuji v prevenci podle knih Genadije Malachova, MUDr Partyková, Cygroš. Léčení v podstatě všešch chorob najdete v těchto knihách. Žádné léky nepotřebuji, a to je právě to proč se o urinoterapii nemluví. Farmaceutické firmy by přišly o své obrovské zisky. Zdravím T

 • KandidozaRadka09.01.2010 21:00:51

Několik týdnů mě trápilo urputné svědění pokožky kolem konečníku.....sprcha a voda pomohly. Ale ne dostatečně. Pak jsem se dostala k urinoterapii a postižená místa pravidelně potírala vlastní močí. Svědění odeznívá, pokožka se zaceluje. Odhaduji, že léčba ještě potvrvá, ale jasné výsledky se již dostavili. Rozhodně budu urinoterapii praktivat i dál.

 • léčba močíjana18.10.2009 17:19:07

mám lupenku a dozvěděla jsem se že urinoterapie na léčbu velmi pomáhá.zkusila jsem to a opravdu to pomáhá!!!potírá si ruce a šupiny lupénky ustupují a na artrididu si dělám zábaly na nohy. a už po 14 dnech vidím zlepšení.

 

Eva Re: nemohla bych


 

(3.1.2012 7:32:58)
a co kdyz neni jine reseni?
ano
vnejsi urinoterapii delam uz druhy mesic
vnitrni urinoterapii piji prvni mesic
vysledky jsou vyborne
zatim je urinoterapie pro mne velka neznama,
ale hledam a zkousim...
v lete na koupalisti jsem chytla do obou nohou nejakou plisen,
antibiotika a kremy plisen nezastavily,
plisen se prenesla i na obe ruce,
dalsi davka antibiotik a krem plisen nezastavily,
a na celem tele mi postupne vyskocila drobna vyrazka
u doktorky testy kuze ukazaly bakterii staphyloccoccus aerus,
vyzkousela jsem 4 druhy hormonalnich kremu a kortitidu,
vysledek nulovy
doktorka mi rekla ze tahle vyrazka uz je na cely zivot
at se s tim smirim...
takze jsem vyzkousela urinoterapii
nacurat si a 3x denne 10 minut namacet ruce i nohy, a vyrazku,
potom umyt mydlem a vodou, osprchovat a naktremovat detskym olejem
behem 3 dnu 50% zlepseni...
po tydnu vyrazka zmizela
dieta hlavne ovoce, zelenina a 100% ovocne stavy
zadne maso, zadne uzeniny, zadny cukr, zadne kafe,
velice malo rohliku, chleba
moc neni slana, po ovoci pekne voni a chutna sladce (cukrovku nemam)
zacala jsem par kapkamami ranni moce pod jazyk,
postupne vice a vice kapek
ted piji 2x denne 100 ml ranni moce
pul hodiny pred snidani a pul hodiny pred obedem,
taky 2x denne kloktam a vycistim si zuby nejdrive moci
az pak teprve zubni pastou, zuby mam belejsi a silnejsi

Re: nemohla bych

(3.1.2012 15:38:30)
Katko
ta dieta sama o sobe nezabrala,
i kdyz jsem se citila lepe
bakterie na rukou a nohou byla stejna, ruda vyrazka na kuzi stejna
drzim tuhle dietu uz od leta
beru to uz jako samozrejmost,zmenu jidenicku k lepsimu
od leta jsem pila na lacno pred snidani a obedem jablecny ocet
citila jsme se lepe ale nepomahal, ani cerstny zazvor nezabral
az ted od listopadu kdy jsem zacala experimentovat i s urinoterapii
vidim velkou zmenu k lepsimu
proteze jsem brala hormonalni stereoidy
prestala mi fungovat stitna zlaza
tlak ze 120/80 mi vyskocil na 169/115
a cukr v krvi sel ze 4.9 na 13.5
doktorka mi chtela predepsat prasky na snizeni cukru a na tlak...
ted mam tlak 130/90 a cukr 7.3

dneska k snidani 2 pomerance, pul krajicku chleba, 2 platky hermelinu
zitra jogurt a nastrouhane mandle,
pozitri vlockova kase a nastrouhane mandle
k obedu salaty ze zeli, z cervene repy, syrovy kvetak
hned koncem leta jsem vyzkousela vsechno-
detoxikaci jater, ledvin, tlusteho streva, kuze,
cely tyden jsem pila jenom vodu a jedla meloun,
pak jsem postupne pridavala ovoce a zeleninu, med a orechy
co mi teda dost pomaha je jednou tydne vypit
stava a zelatina z jednoho listu aloe vera
50 ml cerstve aloe a 150 ml voda ( muze byt i ovocna stava)
pomixovat a vypit, chutna to jak grapefruit
jeden velky aloe list mam na 3-5 dnu 2x denne
pusobi to jako mydlo (laxativ) na ocistu strev zevnitr
a taky natrit na kuzi cerstvou stavu a zelatinu z aloe

 

Dr. Med. Vilma Partyková: Postupy při tělesné očisty

Na mé webové stránce jste právě otevřeli, musím vyplnit v krátkých postupů metody, které jsem popsal jako metoda "Sedm kroků ke zdraví"  v mých knihách, napsaných v jazyce českém, Urinoterapie zánět (moč, terapie a Deceases) a Hladovění pro ZDRAVÍ (Půst pro zdraví). jsem se dozvěděl, tyto postupy při můj pobyt v Rusku před 20 lety. Prvních pět z nich patří do klenotů ruské lidí medicíny, a poslední dva kroky byly navrhl americký lékař Norman Walker.

Přemýšlel jsem o každé z těchto léčebných procedur velmi hlubokých z léčivého pohledu, a často cvičil sám na sebe.

Kroky tělesné očisty

1.        Colon

2.        Trávicí sliznice

3.        styčných bodů

4.        jater

5.        ledvin

6.        Lymfatické cesty

7.        cévy

Chtěl bych doporučit, podle mé vlastní zkušenosti, každému se chce upevnit jako preventivní zdravotní způsobem zahájit očistu delší čas před prvním postem, aby bylo dosaženo tím, půst hlubší purgation organismu.

Očisty trvá dva a půl měsíce.

Obecná poznámka: časování na biologické činnosti tělesných orgánů a plnit jednotlivé postupy, je uvedeno níže, nerespektují posune letního času ).

Mohu doporučit tuto očistu pro mladé, střední a starší generace. Odpovědnost za přijetí postupů se všichni jsou já. Lidé, kteří jsou pro některé léčebné úmrtí, jsou povinny konzultovat ošetřujícího lékaře před uplatněním postupů.

První krok: očisty Colon

Hluboké očisty tlustého střeva nemůže podstoupit zemřelého s krbových deceases, s astmatem, nemocemi v době útoku, s vysokým krevním tlakem a vředové tlustého střeva podmínek.

Oplachování pomocí enemas běží tlustého purgation. Colon máchání - klystýr - podílí i na přípravě organismu před půstem, stejně jako v půstu sám. Účelem klystýr je jasné, tlusté střevo od starých zbylých pozůstatků a od hlenu byla vydána během půstu také.

Řešení pro klystýr, který jeden vyplní do Irigátor, se skládá zpravidla v 1,5 l vroucí vody a vychladnutí na teplotu těla. Při použití moči terapie nebo půst s močí, tam se doporučuje, aby se roztok půl na půl vodu a moči. Osobně preferuji moč jako nejúčinnější Navíc pro klystýr, protože složení moči je nejblíže vnitřního prostředí organismu. V případě trpí polypy v tlustém střevě, je důležité, aby moč jako klystýr plné objemu. Moč by měla být odpaří až na jednu polovinu svého původního objemu varem (tj. 500 ml moči je získal po odpaření 250 ml). Více koncentrovaná moč odpařování, ale nikdy ne víc než do ¼ svého původního objemu, mohou být použity také. Pro tak vysoké koncentrace nesmí tlustého střeva byl upraven trvale, jinak pálení sliznice v tlustém střevě by se mohlo uskutečnit.

Připravený roztok se podává do Irigátor, které jsme zavěste nad vanou. Klip k zavírání trubky je stanovena na trubku, a po uvedení trubku do řiti, klip je osvobozen, aby nechal řešení tok z Irigátor do tlustého střeva volně. Jsme uvolnění žaludku a inspirovat hluboce ústy. Snažíme se držet řešení v tlustém střevě tak dlouho, jak je to možné. Pojďme si vhodnou vázu pro evakuované obsah tlustého střeva v blízkosti vany.

Postup klystýr je nejlepší ze všech, aby se od 5:00 až 7:00. Tentokrát odpovídá biologických hodin maximální tok energie do tlustého střeva. Colon se sami vyčistit během stejné časové období. Účinnost přijatých klystýru je proto silnější.

Nicméně, najít klystýr pohodlnější, ale je také možné si ji večer před spaním.

Kromě čištění tlustého střeva postup třese off hemoroidy, taky.

Vezme-li se klystýr jako krok očistu těla, jeden bere klystýr:

st    týden - každý den

nd    týden - každý druhý den

rd    týden - každý třetí den

th    týden - každý čtvrtý den

th    týden - jednou

V rámci půstu, klystýr je třeba brát každý den půstu.

Očisty tlustého střeva je velmi jednoduchý postup, bez kterého není možné zahájit ani jednoho z dalších postupů očistu.Colon očisty nemůže být zkrácena. Účelem tohoto postupu je čištění stěn tlustého střeva z odvěkých atterations. Je-li dvojtečka není důkladně očistit, purid processus jsou opojné organismus nepřetržitě, a komplikuje jeho práci během očisty.

Po ukončení postup očisty tlustého střeva, je nutné i nadále žít s vyčleněna stravování. Důvodem očistu postupů jsme udělat, je dostat naše tělo více zdraví, aby mohla naše buňky, které tvoří základ živých hmotnost pracovat na maximum možného, ​​že metabolické produkty by byly evakuovány z buňky, ale neukládají v játrech regionu, ani v orgánech. Je velmi důležité změnit životní styl, myšlení, tlačí dopředu hobby, stahování špatné návyky, být v pohybu, a měnící se špatné stravovací návyky, první ze všech.

Pokud jde o zdravé výživě, každý může najít spoustu literatury o. Každý, kdo se rozhodne vzít purgation, jde na správné cestě. Pro tento jeden, bylo by to nikdy nebude problém se dostat maso, káva, alkohol. Při hledání nějaký problém na začátku, mohlo by to být možné zahrnout rybího masa a jiných darů moře do menu. Oba jsou velmi jednoduché stravitelné, a poskytují organismu základní poly-nenasycených mastných kyselin omega-3. Mastné kyseliny 3-omegas jsou také obsaženy v lněné semeno, v řepkového oleje, ořechy, a v zelených částech zeleniny. 6-omega kyseliny tvoří základ buněčné membráně. Dohoda obou 3-omegas a 6-omega kyselin by měl být vyvážený.

Lidé preferující zdravou výživu dostává dvě možnosti: veganské či vegetariánské jídlo. Možnost získat vlastní zeleninu a ovoce je ideální situace. Je tedy možné, aby se zabránilo ovoce a zeleninu nadměrně oplodněná, a poškozuje zdraví je proto.

Obecně platí, že přidáme do jídla obsahující živočišné bílkoviny, jako pravidlo, čerstvé zeleniny nebo ovoce. Budeme se vyhnout maso a masné výrobky, denaturalised jídlo, výrobky z bílé mouky zálohovány s použitím chleba kvasnicová a cukroví a jídla obsahující hodně škrobu a podobné.

Nejvíce brzy začneme naše tělo purgation, menší možnost je dána úmrtí na jeho vývoj, a zabránit, aby se nemoc kronika.Tam je mnohem těžší bojovat se úmrtí, pokud jeho dosažené úrovně kroniky. Příchod včasné prevence a zdraví životní styl přináší záruku zdraví.

Druhý krok: Boj proti trávicí sliznici

Časté použití opravných prostředků, zkvasení pasta, mléčné výrobky, jejichž cílem je mořit zažívací trakt s heterogenní mikroorganismy - conidiogenous buňky, kvasinky, Staphylococcus. Pojmenované parazité žijí na sliznici zažívacího traktu. Oni žijí na naší krvi a omámit náš organismus vyrábí s nimi jedů.

V boji proti zažívacím sliznice je používat česnek. Během 1-2 týdnů budeme jíst každý den ráno na lačno jeden stroužek česneku jednu hodinu před snídaní a druhou bereme dvě hodiny po večeři. Nechceme si jiný nápoj nebo jídlo, po. Příznakem signalising z vyléčení, musí být mizení nadýmání po jídle. Během očisty velmi opuštěných případech česneková šťáva může vyvolat nějaké pálení v jícnu a žaludku. Vše je OK To je proto, že po usmrcení mikroorganismů česneku je mnoho nahé malé zranění, které lze v Pique kontaktu s česnekovou šťávou. Některé bušení srdce může dojít také.

Česnek je pouze potraviny, které obsahují rozpuštěný germanium. Česnek spojuje "pružící" systém všech ventilů v lidském organismu.

V zájmu obnovení glandulous a resorpční schopnosti žaludek střevní sliznice je vhodné používat oves vodu. Využijme po obdržení: Oves se promyje, usuší a rozemletá. Dále jsou zde dal 2 lžíce ovesných omleté ​​do termosky a tekla 0,5 l vařící vody.Ať to zůstane v průběhu 3 - 4 hodiny před použitím. Popsaný aqua je vynikající pro zotavení po porodu, kdy velké ztrátě krve došlo, dobu zotavení po operacích, při alergiích na opravné prostředky, anémie, diabetes, hypoacidity, kronika deceases z salonek, poruchy peristaltické.

Trávicí trakt je chemická vladař, ošetřování jídlo do takových chemických forem, které jsou schopny vstřebat do krve nebo do forem, z evakuovaných z organismu.

Třetí krok: Z očisty styčných bodů

Musíme jít do očisty ze styčných bodů poté, co udělal hluboký purgation tlustého střeva, což zajistí výrobu purgation o styčných bodů bez nebezpečí alergie. V opačném případě zůstane zbytek a hlen by se rozpustí dříve než sedimenty solí ve styčných bodů. Je-li dvojtečka nebyly vyčištěny, přineslo by to svědění a kopřivku při převzetí bobkový list nápoj. Pro jednu léčebná potřebujeme 15 g bobkový list. Budeme vařit 5 g bobkový list ve 300 ml vody po dobu 5 minut. Pak jsme vše, nalijte do termosky a levé pobytu na 3 - 4 hodiny. Po ní jsme se namáhat nápoj off, a pít malými sousty během hodin L2. Pozor! Není dovoleno pít celý objem najednou, protože nebezpečí vyvolat krvácení! Postup bude mít po dobu 3 po sobě jdoucích dní. Nápoj se musí připravovat čerstvý každý den. Je možné opakovat postup poté, co o týden později. Bereme vegetariánskou stravu bez živočišných bílkovin.

Léčba vám pomůže odstranit usazeniny solí z styčných bodů, aby se zabránilo bolesti styčných bodů při změnách počasí, a odstranit kloubní únavy.

Vyrábíme 4 očistu ošetření na styčných bodů v prvním roce, jednou na čtvrtletí. V následujících letech jedno ošetření ze styčných bodů je dostatečný.

Čtvrtý krok: očisty Z jater

Tvorba tlustého purgation musí vždy předcházet léčbu jater. Očisty jater musí být praktikována pravidelně za následujících podmínek:

·        Colon musí být čisté, bez usazenin zbytky, nebo zácpa. Důvodem pro čisté tlusté střevo před zahájením řízení jaterní očisty je, aby materiál osvobodili během očisty projít tlustého střeva bez uchovávání. Během očisty jater následujících bude osvobozen, a evakuovat přes řiť: černá stagnuje žlučníku, odlepení cholesterolu z žlučových cest a bilirubinu kameny. Je-li dvojtečka nebude průjezdná volně, mohli evakuovaní nečistoty se zdrojem sekundární otravy z tlustého střeva.

·        S cílem připravit játra k očisty je nutné jíst veganské či vegetariánské stravy několik dní předtím.

·        Jsme striktně dodržovat biologickou dobu očisty jater slovy: 19:00 - 21:00 hodin.

·        Je velmi důležité, aby přístup do očisty se přesvědčí o tom obrovskou regenerační schopnost našeho organismu, s plnou důvěrou a bez obav. To je důležité hlavně na začátku očisty jater, a ve fázi odchozí hlenu a sloupnout cholesterolu z žlučových cest, měkké bilirubine kameny velké množství (až do rozměrů vlašského ořechu), malé kameny cholesterolu.

Scénář očisty jater:

·        1 st den ráno mezi 5:00 a 7:00 jsme si klystýr a jíme čerstvé jablka a jablečný nápoj musí být v množství, protože chceme, aby v průběhu dne.

·        2 nd den, kdy jsme to samé jako 1 st  den.

·        3 třetí den jsme to samé jako 1 st  a 2 nd  den.

·        4 th den je téma očisty. Bereme klystýr ráno a potom vypijte jablko, musí být v množství, chceme až na 19:00, když jsme se začít vlastní postup očisty.

Příprava na postup ve 4. ročníku  dne:

·        Připravte použít 200 ml olivového oleje a 200 ml čerstvě lisované z citrónové šťávy.

·        Vezměte 4 malé skleničky. Vyplňte do každé sklenice 50 ml olivového oleje a přidejte 50 ml citrónové šťávy.

·        Volitelně lze 300 ml olivového oleje a 300 ml citrónové šťávy použít. V tomto případě jsou připraveny 6 ks sklenic.

·        V 18:00 jsme se vzít 2 tablety No-Spa (spasmolytikum) a odst. 2 tablety Isochol Choleretic)

·        Ve stejné době jsme se kouřící lázně na 15 minut (teplota vody 38  ° C).

·        Chcete-li předejít nevolnosti nebo nutkání nemoci při pití melanž se doporučuje připravit před některými kousky jemně řezaného česneku, na které bychom mohli cítit v případě problému později.

·        Krátce před 19:00 se plní tepelně tvarovat s horkou vodou a pak zabalil do ručníku, aby se zabránilo pálení.

·        začneme pít koření oleje s citrónovou šťávou přesné v 19:00. Celý objem musí být vypita do 21:00.

Jak Postup očisty jater sjezdovky:

Jsme si lehnout na postel v 19:00. My jsme dali přes oblast jater zabalené tepelně tvarovat téměř pod pravým žeberním obloukem. Pijeme první sklenici melanže oleje s citrónovou šťávou a leží na pravé straně. V této poloze jsme zůstali až do 01:00 hod. v noci, kdy začíná biologickou aktivitu jater. Voda v tepelně tvarovat musí být horké až do konce pití koření, které bereme jednu sklenici každých 20 minut až do 21:00. Je nutné, aby čas 19:00 - 21:00, protože během této doby tok energie v játrech, je minimální. V případě zjištění obtížné vypít sklenici najednou, můžeme si ji lžíce.

Leželi jsme vedle tepelně tvarovat v 01:00, a jít do postele na spaní. Odchozí hlenu, olupuje se cholesterolu z žlučových cest a kameny do zažívacího traktu bude probíhat až do půlnoci nebo později. Budeme se cítit nutkání stolic odebraných po 4 nebo i více hodin (to je individuální). Pak 90 minut po třetí stoličky, uděláme klystýr. Ráno jsme si nějaké lehké snídani, pyré, ovesné kaše například, nebo budeme pít čerstvé šťávy, nebo jíst nějaké ovoce. Ve večerních hodinách (v 17:00 - 19:00) další nálev je třeba přijmout.

Přes týden po po očisty budeme mít vegetariánskou stravu - bez živočišných bílkovin. Hlen nadále předčit po stolici. Jeho barva je světle, jako pravidlo.

Vliv postupu je hlubší, je-li doba očisty jater odpovídá Měsíc v úplňku.

Vyrábíme 4 léčby jaterní očisty v prvním roce, jednou na čtvrtletí. V druhém roce dvakrát, a v následujících letech očistu jater jeden čas je dostačující.

V případě velmi ucpaná játra, jak se může ukázat na obsahu ve stolici po klystýru, můžeme opakovat purgation jater měsíc po. V období mezi jíme lehká jídla stravitelné.

Po první očisty jater určité vyčerpání nebo zvýšení tělesné teploty může nastat. To jsou normální příznaky provázející postup. Vše se vrátí k normálu.

Pátý krok: očisty ledvin

Kameny a písek v ledvinách vyplývají z jeho dysfunkce způsobené trvalé přebití.

Očisty ledvin trvá 7 dní. Je vhodnější spustit tento postup v létě, v sezóně čerstvých melounů, protože budeme muset jíst melouny každou noc. Budeme mít postup obecně v 03:00 v noci. Ale pokud trpíme s kameny písku v ledvinách, volíme biologický čas ledvin, tj. mezi 17:00-19:00. Postup spočívá v tom 20 - 30 minut do horké koupele 40  ° C, při které jíme melouny s černým chlebem. Postup stimuluje střídající ledvinových kamenů a písku ven z močového měchýře a močových cest přes svou odchozí způsoby.

Postup je možné opakovat po 2 - 3 týdny, až do dosažení požadovaného výsledku, to znamená odlehčení kameny a písek z ledvin.

Šestý krok: očisty lymfatických cest

Zákrok trvá 3 dny a slouží k čištění lymfatických cév a lymfatických uzlin, které hrají klíčovou roli při obraně systému organismu (imunitní systém).

Podle doporučení amerického dietního-terapeuta, Dr. Walker, budeme pít nápoj smíchaný s 900 ml šťávy, 200 ml grepové pomerančového džusu, 200 ml citrónové šťávy a 1,5 l vody z neroztaje led (připravené v ledničce) každý den . Kromě toho v drogerii nebo lékárně si koupíme 100 g Glauberovy soli (síran sodný dekahydrát Na 2 SO 4 . 10H 2 O).

Postup probíhá takto: Připravíme roztok s 100 ml vody z neroztaje led, ve které jsme přidali lžíci Glauberovy soli a vypít v každé ráno. Pak jsme se vykoupat 40  o. C teplou po dobu 15 min. S cílem dosáhnout hluboké prohřátí těla a silné pocení ponořit hluboko do vany. Po koupeli se začnete potit silný. Pijeme 200 ml zředěné šťávy připraveného každý 30 minut. Celý objem denní dávce nápoje by měly být konzumovány v 7 hodin.

Máme-li dostatek času, můžeme připravit dostatečné množství šťávy dilatační vícekrát v průběhu dne. Šťáva by měla být v uzavřené nádobě v chladničce. Oxidace šťávy běží na denním světle rychleji.

Kromě řízení se doporučuje, aby se klystýr denně.

Sedmý krok: Z očisty cévy

Krev je důležitá přepravu médium. Podílí se na udržení integrity organismu a jeho regulace. Kyslík, živiny, brání věc, jsou hormony a dalších nezbytných prvků transportován krví.

Krev proudí v uzavřeném cévním systému. Aby bylo možné provádět potřebné látky všude v celém organismu, je velmi důležité, aby cévy disponují dostatečnou názornost. Defekt průchodnost cév pomocí úprav od nekrózy tkání, srdeční infarkty, salonek, mozku, tlustého střeva atd.

Sedmý očisty krok slouží ke zlepšení průchodnost cév.

Očisty na cévy vyžaduje přípravu:

·        200 ml kopr osivo

°        2 lžíce mleté ​​Valerian root ( Valeriana officinalis )

·        400 ml medu

Dáme-li vše do termosky 2 litry objemu, vyplňte vroucí vodou a necháme vsáknout plně během 24 hodin. Poté se scedí, vyplňte do menších lahví, a do ledničky. Bereme lžíci ½ hodiny před jídlem až do vyčerpání všech.

Jak nejlépe využít léčby těla očistu

Sled postupů, jak je popsáno je síla povinné. Začněte s enemas tlustého střeva a pak pokračovat až do sedmého kroku očisty.

Vzhledem k horké koupele slouží k vazodilatace (zvětšování krevních cév), a k lepšímu prokrvení a ablace hlenu, také.

Nálev slouží k lepšímu vyhoštění rozpuštěného hlenu se mimo tlustého střeva, do kterého hodně hlenu pochází z cévy. To je důvod, proč klystýr hraje velmi důležitou roli při tělesné očisty, na očisty tlustého střeva v první řadě.

Očisty páky, než půst bidla upevňovací osobu ostrými krizových podmínek, dochází v důsledku čištění páky a žlučníku v procesu půstu. Postup páky očistu současníkem čistí také žlučníku a žlučových cestách z kamení a tvoří staré černé Galla.Slupky z žlučových cest ve formě hadrů sliznice jsou odváděny pomocí tlustého střeva.

Pokud jsme se postarat o našeho organismu dostatek, náš životní styl byl špatný, a věk našeho těla je vysoká, musíme vyvinout mnohem větší úsilí k využití. Hluboké očisty je třeba provést před delší půst, aby se předešlo nebo snížení potápěče možných komplikací. Kromě toho jsme si klystýr každý ze tří dnů před každou delší půst. Je-li tělo nebyly dostatečně čisté, může velké množství hlenu expulsed snažit pohltit krvavý systém a vylučovací ústrojí.

Dosáhneme všech sedm kroků v prvním roce 4 krát, v druhém roce dvakrát, a jednou ročně v každém dalším roce.

 

 

 

Období nejvyšší a nejnižší aktivity hlavních tělesných orgánů v r. 2012

 

Orgány

Roční aktivita

Měsíční aktivita

Denní aktivita

nejvyšší

nejnižší

nejvyšší

nejnižší

nejvyšší

nejnižší

fáze/

fáze

hod.

hod.

třetina

ledviny a

31.10.2011

10.1.2012

léto

III./1.

II., IV.

17–19

5–7

močový měchýř

III./2.

II., IV.

15–17

3–5

               

žaludek,

11.1.2012

22.1.2012

březen

II./3.

I., III.

7–9

19–21

slezina a slinivka

I., III.

9–11

21–23

               

játra a

23.1.2012

3.4.2012

podzim

II./2.

I., III.

1–3

13–15

žlučník

I., III.

23–1

11–13

               

žaludek,

4.4.2012

21.4.2012

červen

II./3.

I., III.

7–9

19–21

slezina a slinivka

I., III.

9–11

21–23

               

srdce a

22.4.2012

3.7.2012

zima

II./2.

I., III.

11–13

23–1

tenké střevo

II./3.

I., III.

13–15

1–3

               

žaludek,

4.7.2012

20.7.2012

září

II./3.

I., III.

7–9

19–21

slezina a slinivka

I., III.

9–11

21–23

               

plíce a

21.7.2012

30.9.2012

jaro

I./3.

II., IV.

3–5

15–17

tlusté střevo

II./3.

I., III.

5–7

17–19

               

žaludek,

1.10.2012

18.10.2012

prosinec

II./3.

I., III.

7–9

19–21

slezina a slinivka

I., III.

9–11

21–23

             

ledviny a

19.10.2012

29.12.2012

léto

III./1.

II., IV.

17–19

5–7

močový měchýř

III./2.

II., IV.

15–17

3–5

 

Poznámka:

23.1.2012

=

začátek lunárního roku (Nový rok podle čínského kalendáře)

 

>>> Zpět

 

MUDr. Vilma Partyková: Nebezpečí zvané chlamydie – jeden z nejzávažnějších globálních zdravotnických problémů.

Publikováno v časopisu Meduňka, č. 6/2007.

Opakovaně jsem byla dotazována nemocnými trpícími dýchacími potížemi, potížemi močových cest, otoky a záněty kloubů, jak by mohli použít urinoterapii. Skoro vždy u těchto nemocných byla prokázána přítomnost chlamydie.

 

Co to jsou chlamydie? Mikroorganizmy podobné baktériím, ale podobně jako viry jsou odkázány na život uvnitř napadené buňky.

Chlamydie jsou nitrobuněční energetičtí parazité, kteří nejsou vybaveni vlastním energetickým aparátem ATP (adenosintrifosfát). ATP je energeticky bohatá látka, která je schopna uvolnit energii pro potřeby buňky. Chlamydie jsou však schopny makromolekulární syntézy a k vlastním metabolickým procesům využívají ATP hostitelské buňky.

Funguje to zhruba tak, že infekční elementární tělísko (250–400 nm) po přiblížení k vnímavé buňce je pozřeno procesem podobným endocytoze, zprostředkované receptorem. Jak vlastní přiblížení k buňce, tak vstup do buňky jsou selektivní procesy. Za 8–9 hodin po vstupu do buňky se elementární tělíska promění na větší (1000 nm) neinfekční, ale aktivní retikulární tělíska. Po 16–24 hodinách se retikulární těliska dělí a poté opět kondenzují v tělíska elementární. Délka růstového cyklu závisí na bakteriálním kmeni a hostitelské buňce. Pohybuje se v rozmezí 42–72 hodin. Na konci růstového cyklu je cytoplazmatický prostor buňky vyplněn až 10 000 elementárními tělísky. Růstový proces chlamydií končí roztržením buňky a výsevem infekčních elementárních tělísek, která infikují další vnímavé buňky.

Z pohledu mikrobiologického určení jde o čeleď Chlamydiaceae, která zahrnuje jediný rod klasifikovaný čtyřmi druhy: Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, Chlamydia psittaci, a Chlamydia pecorum.

Chlamydia trachomatis je původcem onemocnění lymphogranuloma venereum přenášeného pohlavním stykem především v tropickém a subtropickém pásmu. Mikroorganizmy mohou být zachyceny z vředu na genitálu. Chlamydiové infekce jsou dnes častější než infekce gonokokové. Odhaduje se, že způsobují 50% všech urogenitálních nákaz. Velké rozšíření je dáno vysokým stupněm sexuální promiskuity obyvatelstva. Asymptomatický průběh chronické infekce a chybění diagnostiky chlamydií se podílí na šíření infekce. Na děložním krčku a v močové rouře se totiž mohou chlamydie vyskytovat aniž by svému hostiteli působily obtíže.

Trachom (těžká infekční forma zánětu spojivek způsobená chlamydiemi) je chronickou keratokonjunktivitidou, která je v hyperendemických oblastech (tropy a subtropy) nejčastější příčinou slepoty.

Paratrachom postihuje hlavně novorozence nakažené během porodu. S ohledem na omezenou imunitní odpověď novorozence se projeví zápalem plic, hnisavým zánětem spojivek, závisí to na odolnosti a zralosti plodu.U dospělých má mírný průběh, infekce velmi často spontánně mizí.

 

Chlamydia pneumoniae. U dětí od 1 až do 5 let jsou infekce způsobené tímto druhem velmi vzácné. U dospělých tento mikrob způsobuje 5 % primárních sinusitid (zánět vedlejších dutin), 4 % zánětů průdušek, 10 % nosokomiálních (nemocničních) zánětů plic a záněty horních cest dýchacích. Chlamydia pneumoniae se uplatňuje u různých „chřipkových“ onemocnění, možná i u zánětů nitroblány srdeční a zánětů srdečního svalu. Opakované infekce jsou možné, protože se nevytváří dostačující tvorba ochranných protilátek.

Chlamydia psittaci. V rámci druhu se rozlišuje řada kmenů, schopných vyvolat infekce u ptáků a savců. Elementární tělíska Chlamydie psittaci jsou velmi odolné vůči vyschnutí. Jsou schopny přežívat v ptačím trusu, což je významné pro přenos infekce. Onemocněním bývají postižena zvířata žijící v zajetí. Ptačí kmeny tohoto mikrobu byly izolovány z více než 100 druhů ptáků a bylo ověřeno, že způsobují u svých hostitelů ornitózu.

Psitakóza je lidské onemocnění, které je důsledkem kontaminace životního prostředí výkaly infikovaných ptáků. Nejčastěji se člověk infikuje vdechnutím kontaminovaného prachu. Často jde o přímý kontakt s ptákem, vylučujícím chlamydie hlenem z nozder. Nejčastějším projevem onemocnění je atypická pneumonie (atypický zápal plic). Může dojít k zánětu jater, nebo zánětu srdečního svalu. Inkubační doba je 7–14 dnů. Příznaky jsou relativně nespecifické, průběh onemocnění mírný, pod obrazem nachlazení nebo chřipkové ataky. Běžné je zvětšení jater a sleziny, gastrointestinální projevy (nausea, zvracení a průjmy). Důležitá je prevence a zejména je důležitá veterinární kontrola drůbežářských chovů a dováženého exotického ptactva.

 

Chlamydia pecorum. Jde o nově klasifikovaný druh, vyčleněný z geneticky poměrně heterogenního druhu chlamydie psitaci. Patří sem řada ptačích a savčích kmenů. Chlamydie pecorum byla izolována z ovcí, skotu, koček, prasat a domácího ptactva, a to nejčastěji z trusu a cotyledonů po potratech. Nejpravděpodobněji vyvolává skryté střevní infekce.

Diagnostika chlamydiových infekcí se u nás systematicky provádí od roku 1983. Spektrum diagnostických metod zahrnuje celou řadu technik pro přímý průkaz infekčního agens, i metody serologické. Své uplatnění má serologické vyšetření u kloubních postižení, kde je dobrým vodítkem, podobně jako u Reiterova syndromu (zánět kloubů s postižením močové trubice, očních spojivek) nebo u zánětů vejcovodu.

Léčba chlamydiových infekcí je velmi obtížná. Řada preparátů (sulfonamidy, chinolony) jsou neučinná. Tetracyklinová antibiotika pro svoji toxicitu se nedají používat u dětí a gravidních žen. Skupina azalinových antibiotik (azitromycín) jsou v současnosti příslibem. Mají prolongovaný antimikrobiální účinek a velmi dobrý průnik do tkání, kde dosahují vysokých koncentrací. Azitromycín je do místa zánětu cíleně transportován fagocyty, a jeho účinek u akutních forem onemocnění je dobrý.

U nemocných, kteří preferují netradiční medicínu, je urinoterapie metodou volby. Je snadnou, dostupnou a levnou metodou. Nemocné, která delší dobu trpěla dýchacími potížemi (potvrzena přítomnost chlamydie, užívala antibiotika, bez efektu), jsem doporučila proplachování nosohltanu, kataplazmy na hrudník a podkožní injekční aplikaci uriny až do odeznění potíží. Úleva nastala za krátkou dobu.

Jiná nemocná, která se pohybovala pomocí francouzských holí pro silný otok a zánět kolenních kloubů způsobených chlamydiemi, měla štěstí. Byla vyšetřena v Bratislavě u univerzitního profesora, který neodsuzoval netradiční léčbu urinoterapií. Nepouštěl se do punkcí kolen a aplikaci kortikoidů do kloubů. Navrhl, ať ještě zkusí netradiční léčbu, o které s ním debatovala, dal jí k dispozici 3 týdny. Po měsíční aplikaci kataplazem přijela ze Slovenska na moji přednášku do Brna, samozřejmě již bez francouzských holí.

 

k tématu >> Urolitiáza – ledvinové kameny a písek

Publikováno zde v dubnu 2007.

Magnetická úprava uriny při urolitiáze

K rozrušení písku a kamenů v ledvinách a v močovém měchýři se dá použít magneticky upravená urina.

Magneticky upravená urina se získá přelitím čerstvé, do skleničky odebrané uriny, přes následující přípravek:

Magneticky upravená urina se pije 4-5krát denně po 50 ml po dobu 10 dnů. Pak po týdenní přestávce picí kúru zopakujeme.
Jsou-li kameny větší, lze kúru po další týdenní přestávce zopakovat.

 

zpět>> MUDr. Vilma Partyková: Urinoterapie a nemoci

Přednáška s konzultacemi MUDr. Vilmy Partykové:

"URINOTERAPIE A HLADOVĚNÍ"

Preventivní a léčebná urinoterapie

se bude konat v Praze

v sobotu 14. dubna 2012

od 10:00 do 12:00 hodin

Pořádá:

Klub KLAMOVKA DDM hl.m. Prahy spolu s Nakladatelstvím Impuls

Místo konání:

Klub KLAMOVKA, Praha 5-Smíchov, Podbělohorská 3

Parkování zdarma a možnost ubytování v objektu (320 Kč osoba/noc).

Objednávky ubytování na tel. 257 220 165, klamovka@ddmpraha.cz

Od Metra Anděl 3. zastávka tramvají 4, 7, 9, 10 "KLAMOVKA"

(Růžový barokní dům u parku za bílým kostelíkem - foto zde)

Vstupné 200 Kč.

Po přednášce bude možnost osobních konzultací

a zakoupení autorčiných knih a mumia

Urinoterapie 1

Urinoterapie

Moto:
„Upozornit na něco hodně lidí znamená pomoci zdravému lidskému rozumu, aby našel správnou cestu".
Gotthold Ephraim Leasing.


Po celá tisíciletí byla lidská moč považována za božský nektar, který zahání nemoc i stáří. Podle těchto starých zkušenosti pití moče během jednoho měsíce vyléčí všechny nemoci a očistí tělo. Tohle léčení pomoci uriny udivuje svou účinnosti a všestrannosti už přes 5.000 let celou lidskou společnost.
J. W. Armstrong, Největším šiřitelem a propagátorem Urinoterapie moderní doby se stal anglický lékař J. W. Armstrong, který ve své knižní publikací „Živá voda" popisuje úspěšné léčení i takových nemocí, jako GANGRENA –sněť (nekróza tkáně), TUBERKULÓZA či RAKOVINA. Pomoci moče léčil přes 40.000 pacientů a většinou úspěšně.
Když Armstrong ve svém mládí onemocněl tuberkulózou, začal hodně jíst na doporučení lékařů. Pak přibral 15 kg a k tomu dostal ještě cukrovku. Nemohl spát, bolely ho zuby, otékal mu jazyk a byl nervózní. Pak jako znalec BIBLE si vzpomněl na citát: „Pouze ten žije dlouho a bez nemoci, kdo se naučí pít vláhu z vlastní nádoby. Jen ten je schopen přejít poušť". Vzpomněl si též na svého otce, který na anglickém venkově léčil zvířata tak, že jim dával pít jejich vlastní moč. Ale nejen zvířata. Jeho otec touto metodou vyléčil za pouhé 3 dny svou dceru (Armstrongovou sestru) když onemocněla záškrtem. Když se ocitnul úplně zeslábly pod tíhou tolika nemoci rozhodl se využít otcové metody. Hladověl 45 dnů a pil pouze svou vlastní moč. Současně si celé tělo natíral tou močí. Po půstu se stal Armstrong úplně jiným člověkem. Vážil 70 kg, byl opět plný energie a vypadal o 10 let mladší. Není to jen planá věta, protože jeho kůže se stala úplně hladkou, jako mívají malé děťátka.
Fyzikální vlastnosti moče a Skladba moče:

Barva, Průzračnost, Zápach, Chuť, Reakce, Povrchové napětí, Specifická hmotnost, Pevné látky, Specifická elektrická vodivost, Relativní viskozita a Kalorický koeficient.

Moč je produkt našeho metabolizmu konkrétně vyměšování a její biologické složení je velmi složité. Podle analýzy biochemické urina obsahuje asi 200 složek: Kyselina močová, močovina, základy Turínů, histidin, aminokyseliny, kyselina hyppurová, éterické kyseliny, síra, pigmenty, rodanidy, glukóza, aceton, žlučové kyseliny, kyselina mléčná, kyselina pyrohroznová, cholesterin, inosit (monosacharid), nenasycené mastné kyseliny, kyselina jantarová, šťavelová aj. Z nich jsou pro nás nejdůležitější aminokyseliny, hormony, a enzymy. Je známo, že člověk je zdráv potud, dokud jsou aktivní jeho enzymy. Enzymy jsou bílkoviny schopné urychlit (katalyzovat) určitě biochemické reakce. Je jich celá řada podle toho kterou činnost (funkcí metabolizmu) ony ovládají např. digesce (trávení) srážení krve, dodávku energie, imunitu a podobně. Důležité je si uvědomit, že moč vzniká z krevní plazmy a proto má i složení podobné, jako ona. Jen během zpracování v ledvinách se její jednotlivé složky poněkud mění. Už jen proto, že vzniká z krve, nemůže být jedovatá a v žádném případě škodlivá pro náš organizmus. Kdyby moč byla jedovatá, tak by nás otrávila už při vylučování v ledvinách anebo při kumulací v moč. měchýři. Přesto je možno připustit, že určité stavy organizmu existují, kdy se v moči hromadí i mnoho škodlivých látek, které by při zpětném vrácení do organizmu mohly mít průvodní účinky nepříznivé, např. průjmy, kožní výražky apod. To jsou ale signály ne toxické otravy, ale reakce očistného procesu, teda detoxikace těla zachváceného jedy a jinými škodlivými látkami.

Především je potřeba si uvědomit, že vnitřní prostředí našeho organizmu je večer zásadité, což napomáhá štěpení bílkovin, jako složitých tepelně zpracovatelných látek.
Přírodní léčebné postupy očisty organizmu.

Krok první: Očista střev: Zažívací ústrojí je chemickým regentem zpracovávajícím naši potravu do takových chemických forem, které jsou schopné vstřebat se do krve, anebo do forem, které jsou evakuovány z organizmu.

Krok druhý: Boj s dysbakteriémií. Pro tento boj použijeme česnek, jako jedinou potravinu obsahující germanium. K biochemické transformací potravin je potřeba vytvořit vhodné prostředí pokud jde o pH.

Krok třetí: Očista kloubů. Krok čtvrtý: Očista jater. Krok pátý: Očista ledvin. Krok šestý: Očista lymfatických cest. Krok sedmý: Očista cév.
Urinoterapie má rychlý léčebný účinek.

Terapie moči je cesta a vynikající prostředek k udržení optimálního hormonálního obrazu. Všechny žlázy s vnitřní sekrecí vylučují hormony, protilátky svůj výměšek přímo do krve.

Při nesprávném složení jídla nebo špatném trávení, porušování rovnováhy mezi kyselinami a zásady a dalších odchylkách od parametrů homeostáze se stěny našich cév pokrývají vrstvou cholesterolu a dalších chemických látek, které pak mohou vytvářet zatvrdlou vnitřní výstelku. Ona pak může způsobit zastavení vylučování hormonů a protilátek ze žláz vnitřní sekrece přímo do krve. Přitom endokrinní žlázy jsou naši laboratoři, která musí neustále ihned reagovat na všechny vnější i vnitřní potřeby podněty. Jakmile v našem těle vzniká ohnisko nákazy, právě žlázy ihned určí stupeň a příčinu nemoci podle toho zareagují: Ihned vyloučí sekret a protilátky přesně odpovídající povaze napadení. Pak se v krvi najednou objeví látky proti rakovině, přesně odpovídající charakteru nádoru příslušného jedince. Dále je potřeba si uvědomit, že za vznik rakoviny je převážně zodpovědná strava, podle ní i zhoubný nádor odpovídá svým chemickým složením oblíbeným jídlům a stupni žravosti postiženého jedince. Jen žlázy s vnitřní sekreci neomylně učí charakter nádoru a s absolutní přesnosti vyberou všechny účinné protilátky. Ale pozor: U člověka žijícího v neustálém stresu a lenivě bezmyšlenkovém stavu jsou vstupy ze žláz zavřeny nánosy v cévách. Nebezpečí je v tom, že připravený sekret může pak zůstat ve žlázách, které by následkem toho musely úplně přestat existovat.

Příroda ale umožňuje člověku žít i přes záněty, chronické (střevní) nemoci, křečové žily a hypertonické krize. Naše společnost vynakládá obrovské prostředky na odborné kliniky, zkumné ústavy a farmakologii. Do krve nám proudí společně s tablety a injekcemi chemie, která devastuje celý náš ochranný a adaptační režim celého našeho organizmu a vyřazuje činnosti dokonalý a zázračný systém žláz.

Abychom vůbec zůstali naživu, krev odebírá ze žláz nevyužité hormony a protilátky, které žilami smývá do ledvin. Tak se tyto vysoce účinné a výkonné látky místo ochránců našeho zdraví stávají součásti chemického útoku na nefrony našich ledvin. Ale i lidské ledviny mají obrovské kapacitní rezervy. Podle matematického modelu se jedná o unikátní biologický filtr, vypočtený na bezporuchovou službu 800 – 1,200 let. My jsme schopní jim dát „zabrat" za 30 – 50 let. Naše Ledviny několikrát přefiltrují krev a vrací do ní zpět část důležitých látek. Během téhle mnohonásobné difúzi a dokonal filtrací krve proteče ledvinami za 24 hodin až 131 litrů krve. Z tohoto množství krve je vyloučeno jen 1,3 – 1,5 litru moče! Táto moč však ale není nepotřebný odpad. S moči jsou z těla vylučované i vlastní léčivé látky, které ji dávají charakteristický zápach a barvu, jako i hořkou a nepříjemnou pachuť. S moči se tak nenávratně zbavujeme látek, které naše tělo potřebuje. Pouze v moderní době lidská pýcha, nevědomost a hloupot vytvořily k moči pokrytecký vztah odporu a nechuti.

Jakmile člověk vypije vlastní moč, hormony a protilátky se přes sliznici žaludku a střev rychle dostanou do krve, jater, srdce, plic a arteriálního koryta, kdy tyto chemické reagenty, pemoxoly odstiňují vrstvy ztvrdlé výstelky v cévách. Žlázy pak mají otevřený přístup do krve a tím se renovuje původní záchranný systém hormonálního obrazu. Nyní mohou vstupovat do hry protilátky přímo proti konkrétním nemocem. Moč pak rychle ztrácí svou chuť zápach a barvu, stejně jako pot. Není potřeb žádné deodoranty, a vůně mýdla a parfému se dlouho uchovává. Nemoci, které nás trápily po celá desetiletí samy ustupují, naše vědomí se projasňuje a zlepšuje se i paměť. Naše tělo se stává odolnější vůči infekcím a nachlazením právě v důsledku posílení přirozené biologické ochrany. Tak se nám postupně vrací i imunita daná přírodou.

V plících se zapojuje mechanizmus rezervních drenáží vylučujících husté hleny. Následkem toho někdy dojde přechodně ke zhoršení zánětu čelních dutin pokud se jedná o chronické onemocnění.

Metabolizmus tlustého střeva opět zajišťuje optimální teplotní režim a peristaltiku. Nemocní, kteří trpěli několik desetiletí zácpou zbavují se kalových kamenů o váze pěti, deseti a více kilogramu. Vyměšování probíhá dvakrát i třikrát denně. Celý organizmus se rychle očišťuje. Moč s estává světlejší, čistší a chuti se přibližuje k vodě.
Co jíst při urinoterapii.

Během procedury urinoterapie se snažíme jíst stravu vegetariánskou. První moč začneme pít až po důkladné očistě střev a přechodu na oddělenou stravu s vyloučením mléčných výrobků, kromě malého množství másla, bílého jogurtu, podmáslí či kefíru. Je potřeba se zříct masových vývarů, sladkostí a konzumací masa omezit na minimum, anebo nejlépe úplně ho vyřadit.

Závěrem je potřeba zdůraznit, že urinoterapie je využívání pouze vlastní moče.

Způsoby použití je možno rozdělit do dvou základních kategorii:
1. Vnitřní použití od 2 dl denně až po veškerou moč vyloučenou během ozdravného hladovění.
2. Vnější použití pro vtírání čerstvé moči do rán až po masáže a obklady ze specielně upravené moči.
Hlavní pravidla urinoterapie.

Využíváme „střední" část moče s výjimkou půstu, kdy k močení dochází častěji. V počátečním pramínku je přebytek žluči a v posledním už nejsou léčivé substance.
Moč musíme vypít ihned a najednou.
První ranní moč je nejvhodnější a nejlépe je jí přijímat od tři do čtyř hodin ráno.
Denně je vypijeme alespoň 1 litr vody.
Vyhýbáme se kořeněné a slané stravě, ale i nadbytku bílkovin. O množství vypité moče si musí každý rozhodnout sám, ale nejmenší denní množství by mělo být 2 dl.

V urinoterapii existují četné způsoby aplikace, jak vnitřní, tak zevní. Nejdůležitějším způsobem je vstup ústy, pití. Podle údajů od tisíců lidí praktikujících urinoterapii vypracovali v Japonsku hypotézu, že je velmi pravděpodobné, že urina působí jako přenašeč informací v organismu. Sběr informací z uriny začíná v ústech nebo v jícnu a sahá až ke konečníku. V dutině ústní jsou chuťové buňky, na jazyku, v jícnu a na patře, z nichž jsou podněty vedeny k hlavovým nervům.

V ústech a okolí úst jsou velké slinné žlázy (podjazyčné, podčelistní a příušní) a při vstupu do jícnu jsou mandle, bránící invazi mikrobů. Chuťové, čichové i zrakové vjemy a mandle aktivují zažívací orgány a imunitní systém. Ztěží můžeme na zažívací organy pohlížet pouze jako na dopravce potravy. Urinou přenášené substance nesoucí informace jsou velmi malé, až nepatrné a většina z nich není zjistitelná současnou technologií, a přesto stačí uvést do chodu nejrůznější procesy.

Jelikož urina pochází z krve, mění se současně s tím, jak se mění organismus každého jedince, také urina. Urina sbírá v organismu informace dobré i špatné. Tyto informace se pitím uriny znovu dostanou do určitých částí organismu, aby aktivovaly buňky a tkáně, stimulovaly vylučování aktivních enzymů a hormonů a fungování imunitního systému, a to tím způsobem, že se mezi nimi uskutečňují nějaké akce s cílem udržet zdraví.

Například, známe určitou metodu, abychom z uriny zjistili otěhotnění. Tato zkouška spočívá v zjišťování výskytu gonadotropního hormonu v urině. Když žena otěhotní, tkáň, která následně vytvoří placentu, začne vylučovat svůj gonadotropní hormon. Tento hormon bude přítomen v moči těhotné a podá nám o těhotenství informaci. Hormon se dá zjistit od 2 týdnů po oplodnění nebo 4 týdnů od poslední menstruace. Signál o oplodnění bychom mohli pozorovat bez záruky mikroskopem, zatímco urina podává tuto informaci s velkou jistotou.

Organismus ženy se začíná měnit hned od okamžiku oplodnění. Nicméně, prozatím nemáme důkazné prostředky, abychom to zjistili. Až pokročí technologie, budeme schopni prokázat analýzou uriny oplodnění okamžitě.

Dalším známým příkladem je, že urina velmi zřetelně informuje o diabetu přítomností cukru v moči, a tak bychom mohli pokračovat. Urina má o stavu organismu informace mnohem dříve než se projeví symptomy nemoci nebo jiné změny.

Je obrovský rozdíl mezi urinou a léky. Jelikož nepatrná aktivní substance v urině způsobí aktivaci organismu, předpokládá se, že urinoterapie se zakládá na přenosu informací v organismu. S léky je tomu jinak, protože ty vyžadují užívat určité množství, aby se dostavil jejich farmakologický léčebný účinek, a to až jejich vstřebáním v žaludku a dalších orgánech zažívání, kdežto z uriny stačí nepatrné podněty aktivovat organismus, aby začal produkovat ozdravné látky a mobilizoval imunitní systém. A to bez vedlejších účinků.

Alopatických léků je často podáno velké množství, aby se vyvolaly léčebné účinky. Je to řízená intoxikace s vedlejšími účinky. Urina odstraňuje příčinu nemoci, alopatický lék potlačuje symptom. Těžko si lze představit, že nepatrné aktivní substance obsažené v přijaté urině fungují tak jako léky, aby přinesly farmakologický efekt až vstřebáním v žaludku, protože jsou nepatrného objemu.

Tento fakt vede k hypotéze, že v zažívací trubici, tedy někde mezi ústy a konečníkem, existuje senzor, který při pití uriny z ní přijme potřebné informace. Nejpravděpodobnější je, že se nachází v dutině ústní nebo v jícnu. Informace z uriny, zavedené do organismu, spouštějí řetězec fyziologické aktivace buněk, tkání a orgánů a zvyšují účinnost samoléčby.

Nakonec sdělím dva poznatky od japonských kolegů.

Podle Dr. Ryoichi Nakao reaguje urina při výstupu z těla chemicky se vzduchem, kontaminuje se v něm přítomnými bakteriemi, a pravděpodobně přijímá na denním světle sluneční záření. Předpokládá, že urina na vzduchu přichází do styku s kyslíkem a oxidem uhličitým, které jsou aktivní a s dusíkem a argonem atd., které jsou neaktivní. Mohly by již na vzduchu v urině začít nějaké chemické reakce? Je pravděpodobné, že tomu tak je.

Když získáme a užijeme urinu v temnotě, bude to zcela jiná situace, než když vyloučená urina bude ozářena slunečními paprsky. V současnosti úplně nevíme, co se kolem uriny děje, zda chemické reakce působí prospěšně nebo naopak. Také by tato změna nemusela mít žádný význam. Kolem uriny je mnoho záhad, kterým se konečně věda začíná věnovat a čeká na vylepšení vyšetřovacích technologií.

Prof. Dr. Ryošuke Uryu mi řekl, že Japonci odkoukali od Evropanů léčbu nemocí včelím propolisem a přidávají jej do uriny. Jednak odstraňuje pach uriny a jednak zvyšuje její účinnost. Zjistili, že při zevní léčbě ztuhlého kloubu urinou obohacenou propolisem se výsledky dostavují za 2 měsíce, kdežto s urinou bez propolisu za 3 měsíce.

Je dobré, že se Japonci začali vážně zaobírat urinoterapií. To, že se urinoterapie stala součástí výuky na lékařských fakultách (Japonsko, Mexiko, Jižní Korea), přinese v budoucnu své ovoce. Urina je nazývána lékem 3. tisíciletí a tak se k ní chovejme s patřičnou úctou a respektem. Je to produkt našeho organismu, chránící nám život, mějme ji rádi. Naslouchejme svému tělu.
Závěrečné poučení.

Každý kdo se chce začít se léčit metodou urinoterapie, měl by se zbavit zbytečných předsudku a vyzkoušet si své pocity a reakce. Kdo si chce zachovat zdraví, měl by v prvním řadě najít sama sebe a podrobit se praktické zkoušce. Nejdřív vzít menší množství moče a natírat si ji nějakou dobu obě ruce. Až se s moči tak spřátelí, hned poznáte zázračné její účinky na kvalitu kůže. Po pěti minutách si moč smyjte vodou ale bez použití mýdla.

MUDr. Vilma PartykováAž pak můžete si dát kapíčku moče na jazyk, protože chuť a vůně má velký význam pro postižení její podstaty. Pak zvyšujte postupně množství vypité moči až po jednu sklenici denně tak, aby při tom ve Vašem těle a vědomí nevznikaly negativní pocity. Teprve pak můžete přistoupit ke konkrétním léčebním procedurám.

Závěrem bych chtěl upozornit, že tento soubor si nedává za úkol poskytnout konkrétní řešení pro konkrétní nemocné osoby. V tomto souboru jsou jen všeobecné informace, čeho všeho je možno dosáhnout na cestě ozdravění svého těla pomoci své vlastní uriny (moče). Kdo ale chce se pomoci této metody vyléčit, doporučují se obrátit na příslušnou paní Doktorku Vilmu Partykovou, renomovanou pro tuhle metodu terapie. Uvedená paní Doktorka je zároveň autorkou několik knižních publikací výlučně metodách URINOTERAPIE.
Ing Josef Chromík.

Partyková, Vilma MUDr. E-mailová adresa: dr.partykova@mybox.cz

jak-urina-vznika-pusobi-a-leci-aplikace

 

 

Další úhel pohledu:

Jedna z lidových metod, která má v Rusku a vůbec na Východě obrovskou tradici, je právě urinoterapie. V Rusku je možné nejenom mezi léčiteli, ale i mezi obyčejnými lidmi bavit zcela otevřeně o léčení močí. U nás je toto téma dosud tabu. Když jsem na dotaz kamarádovy manželky jen letmo nastínil možnosti urinoterapie, bylo řečeno napůl v legraci a napůl vážně „toho člověka na večeři už raději nezvěme.“

Stejné tabu jako moč, je v Čechách také klystýr. Po několika letech aplikování klystýru a urinoterapie jsem došel k závěru, že očistné a léčebné účinky klystýru s močí jsou vůbec nejlepší ozdravnou metodou, jakou kdy lidstvo vynalezlo. Metodou, která zahání 99% nemoci, mimořádně posiluje obranyschopnost organizmu, s hodinářskou přesností seřizuje činnost našich žláz a tak přirozeným způsobem, bez použití nebezpečných hormonálních léků s mnoha vedlejšími účinky, udržuje v ideálním stavu náš hormonální systém.

Pokud přidáte další irinoterapeutické praktiky, jako je přikládání obkladů s močí, půst o vodě a moči, využití moči jako homeopatického prostředku nebo do koupele, dostanete ideální léčebný prostředek, který je zadarmo a kdykoliv na dosah, absolutně spolehlivý a neškodný, protože moč pochází z vaší krve a má téměř stejné složení jako krevní plazma.

Pokud spojíte urinoterapii s programem sedmi očistných kroků, které popisuji ve své knize „Sám sobě doktorem“ www.scribd.com, pak máte šanci vyléčit i tak těžké a chronické nemoci, jakými jsou lupénka, ekzémy, curkovnka, ateroskleróza, vysoký krevní tlak a dokonce rakovina.

 

Moč se tvoří z krevní plazmy. Ledviny přitom vytvářejí pouze základní část moči. V ledvinách ve skutečnosti vznikají jen určité látky, např. Renin, který reguluje oběh krve v ledvinách, erytropoetin stimulující oběh krve v kostní dřeni, prostaglandiny, jimiž se mění citlivost ledvinových buněk k působení některých hormonů. Všechny tyto látky jsou zde však v nepatrném množství. Moč tedy obsahuje pouze ty sloučeniny, které přináší do ledvin krev. Ledviny při vylučování moči mění jen obsah prvků v krevní plazmě. Níže je uvedena tabulka součástí krevní plazmy a moči v procentech:

  krevní plazma moč
voda 90 nejméně 98
bílkoviny 7,9 nejsou obsaženy
cukr 0,1 není obsažen
močovina 0.03 0.8 – 3,5
soli 0,9 0,8 – 1,8

 

Povrchové napětí

Povrchové napětí uriny činí 85-95 procent napětí vody, tedy 64-69 dm/cm, oproti 72,8 u vody. Snižuje se přítomnosti bílkovinných látek, kyselin žluči a fenolů. Podstata povrchového napětí spočívá v tom, že čím je nižší, tím lépe se látky rozpouštějí. Malé povrchové napětí zvyšuje povrchovou aktivitu tekutiny a tím se povrchové vrstvě, na hranici oddělující jednotlivá prostředí (tekutina – vzduch, tekutina – olej apod.), vytváří vrstvička s vyšší energetikou, v níž aktivněji probíhají chemické reakce. Díky menšímu povrchovému napětí je urina schopna rozpouštět mnohé látky lépe než voda.

Jak se napumpovat energií?

V moči je rozpouštěno mnoho soli, a proto je vodivá. Pokud nějakým způsobem zvýšíme koncentraci soli, například část vody odpaříme, její elektrická vodivost mimořádně vzroste. Pokud si takovou močí natřeme tělo, dosáhneme tak značného zvýšení přítoku energie ve formě volných elektronů přes kůži. Tím se v organizmu výrazně aktivují všechny fermentativní (enzymické) pochody. Musíme si stále opakovat, že jsme zdraví jen do té míry do jako jsou aktivní naše enzymy. U nemocného nebo starého člověka jsou tyto pochody zpomaleny. Masáž těla močí, zejména odpařenou, umožňuje doslova „napumpovat“ člověka energií, aktivovat jeho enzymické procesy, což nakonec vede k celkovému uzdravení. Nyní je také jasné, proč staří jógové doporučovali dělat si masáž právě s odpařenou urinou.

 

Protinádorový účinek

Močovina má výrazný protinádorový účinek. Poprvé močovinu navrhl při léčení nádorů ruský lékař A. Kačugin. V laboratoři biologických výzkumů bývalé Akademie věd SSSR (mimochodem jednoho z nejlepších vědeckých ústavů na světě) kandidát lékařských věd G. Bělikov potvrdil protinádorové, protivirové a protimikrobiální účinky preparátu vyrobeného na bázi močoviny – semikarbazidu. Praktiční lékaři se rychle přesvědčili o tom, jak mimořádně se zlepšuje zdraví i u beznadějně nemocných lidí při příjmu tohoto léku. Výzkumy ukázaly, že ve zdravém těle je obsah nitromočoviny většinou normální, ale je jí nedostatek v organizmu napadeném nádorem.

A. Kačugin navrhl uměle zvýšit hladinu nitromočoviny v těle s pomocí preparátu semikarbazidu a dosáhl výrazného protinádorového účinku. Urina odpařená na jednu čtvrtinu je vlastně koncentrátem močoviny, a proto bude působit na nádory jako semikarbazid, zejména přes kůži přikládáním obkladů.

Zvýšený obsah aminokyselin v moči je pozorován při nedostatku bílkovin, při rychlém rozpadu tkání, horečce, otravě a při narušení funkce jater. Lidová praxe ukázala, že ztrátám těchto pro lidské tělo tak důležitých látek lze včas předejít. Příjem vlastní uriny vnitřně i přes kůži pomáhá při takových stavech vyhnout se nežádoucím ztrátám a rychle normalizovat funkce organizmu. Pamatujte si, že k výrobě aminokyselin z potravin je nezbytné obrovské množství energie. Nemocný, oslabený organizmus ji není schopen poskytnout. Proto příjem potravy nejenže nemocnému nepomáhá, ale zhoršuje jeho celkový stav. Naopak příjem moči, obsahující všechny látky v rozloženém stavu, žádnou energii nevyžaduje a aminokyseliny jsou již vyváženy. A pokud nejsou žádné ztráty, organizmus se rychle obnovuje.

 

Minerální přikrmování organizmu

 

Z 50 – 65 gramů sušiny, která vznikne při odpařování moči, tvoří anorganické neboli neživé složky 15 – 25 gramů. Anorganické látky uriny jsou zastoupeny především solemi sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, chlóru, fosforu, chromu, a řady dalších prvků.

Dokonce takové zběžné vyčíslení chemických prvků v moči hovoří o tom, že se jedná o velice důležité prvky pro normalizaci lidského organizmu. Jak se ukázalo, soli z moči mají silné léčivé účinky. Aktivně rozkládají a pohlcují škodlivé kyseliny a tím narušují základ většiny nemocí. Kombinace stopových prvků v moči „opakuje“ vzorce nejlepších tonizujících prostředků. Ve skutečnosti je však takové umělé tonikum mnohem horší než přirozené soli uriny. Jelikož je dnes lidská strava velice chudá na stopové prvky a minerály (mouka je očištěná, kroupy obroušeny, maso obsahuje jen velmi málo těchto látek a navíc je všechno vařené, konzervované, a tudíž mrtvé), naše tělo se nachází ve stavu neustálého minerálního hladu. Proto pravidelné užívání moči vnitřně i vnějšně představuje vynikající způsob minerálního přikrmování organizmu.

Moč odpařená na jednu čtvrtinu původního objemu je koncentrátem stopových prvků a minerálů přírodního původu a v tomto směru daleko převyšuje všechny syntetické preparáty. Pokud množství moči vyloučené za 24 hodin se pohybuje od 1 do 2 litrů, pak při jeho odpařování lze v 500 gramech zkoncentrovat 15 – 26 gramů minerálií. Takováto moč je vynikajícím polyminerálním prostředkem pro přikrmování organizmu. To je další důkaz toho, že urina je základem všech léků.

 

Hormony v Urině

Naše tělo pracuje jako fabrika na výrobu masové produkce, stále více a více, a přitom její zařízení se opotřebovává, není dostatek stavebního materiálu. Pokud se však zvýšené množství hormonů vylučovaných s močí zavádí zpět, pak této živé továrně ušetříme jak zařízení (pohlavní žlázy), tak stavební materiál. V takovém případě lze opotřebování organizmu, a tím i stáří a s ním spojené nemoci, posunout o mnoho let. Tento fakt je obsažen ve starých textech Šivambukalpy, kde se praví, že „muži i ženy, pokud přijímají moč pravidelně, získávají plnou potenci a odstraní příznaky stárnutí“. Kniha indických jógů Šivambukalpa dokonce tvrdí, že užíváním moči po dobu 3 měsíců se člověk z cela a navždy zbaví všech nemocí!

 

Během nemoci

Látky vznikající v těle během nemoci. Při jakémkoliv odklonu od normy, v době nemoci, začíná organizmus sám upravovat svůj stav s cílem vrátit se k normálu. V těchto obdobích se v těle objevují látky napomáhající uzdravení, které nenajdeme ve zdravém organizmu. Pokud se v našem těle objeví zárodky dosud se neprojevivší nemoci, pak urina vytváří takové podmínky, aby tyto zárodky rychle vyšly z těla ven. V důsledku toho pozorujeme v organizmu zvláštní proces podobný imunizaci, ale pouze vůči nemocem, které v daný moment působí v těle. Tento proces se v závislosti na charakteru zárodků nemoci projevuje různě: od menší slabosti či průjmu až po těžký krizový stav trvající dva až tři měsíce. To je právě nejcennější vlastnost moči, kdy jsou na podobnou obranu využity vlastní síly organizmu, a ne cizorodý materiál (léky), který jen znečišťuje krev.

Každý organizmus si sám vyrábí tyto látky nezbytné pro uzdravení. Přirozeně tyto látky jsou vyměšovány z těla společně s močí. Podíváme se nyní na tuto otázku podrobněji.

Při jakémkoliv patologickém procesu probíhajícím v těle odchází společně s močí i produkty příslušné nemoci: odumřelé buňky, hlen, hnis, látky vytvořené samotným organizmem pro boj s nemocí a mnoho dalšího. V homeopatii existuje zvláštní oblast léčení za pomoci nosod. Za tímto účelem se zavádějí do organizmu v silně zředěném stavu bezprostřední původci nemoci: toxiny, patologicky změněné tkáně a další výměšky těla.

Vycházejíce ze zákona podobnosti (léčení příbuzného příbuzným), lze tyto látky využít při potlačování odpovídajících nemocí. Léky tohoto typu se nazývají nosody.

 

Pokud např. někdo trpí adenomem neboli zbytněním prostaty, použije se nosoda adenomu prostaty. Lidská urina je nasycena všemi nosodami, které jsou vytvářeny samotnými nemocemi, a proto je ideálním léčebným materiálem, který nám dává sama příroda. V tomto směru se urinoterapie osvědčila u většiny nemocí a představuje nejmodernější způsob léčení.

 

Při těžké nemoci dochází v organizmu člověka k rostoucímu rozpadu tkání a jejich vylučování. Aby mohla být rozpadávající se tkáň nahrazena novou, organizmus musí vynaložit mnoho energie, nejdříve na strávení potravy, dopravu výživných látek do celého těla, jejich přeměnu do stavu, v jakém je lze zužitkovat, a až pak z nich může být syntetizována náhrada za odumřelé tkáně. Pro nemocný, oslabený organizmus je toto obrovská zátěž. Proto uzdravení probíhá pomalu, vznikají různé komplikace.

Ruský akademik L. Štern se však domnívá, že tyto metabolity (odumřelé látky), představující jakési úlomky bílkovinných molekul, hormonů, enzymů apod., se mohou stát stavebním materiálem a také stimulátorem a regulátorem životních pochodů. Akademik Filatov šel ještě dále, když tvrdil, že organizmus se při těžké nemoci brání všemi dostupnými prostředky a mobilizuje do boje s neduhy všechny obranné síly. V důsledku této krajní mobilizace se v těle vytvářejí látky nebílkovinné povahy, které působí ne na jednotlivé tkáně, ale na celý organizmus, na všechny jeho funkce současně. Tyto látky nazval Filatov biogenními stimulátory a jejich účinek později prokázal na mnoha praktických příkladech.

 

Zvláštnosti různých druhů moči

 

Moč novorozeněte

Moč novorozenců je nasycena informací rychle se rozvíjejících životních pochodů.

Tyto vlastnosti moči novorozeňat se dají dobře využít při potlačování hnilobných nebo kvasných procesů, kdy vnitřní prostředí těla vykazuje zvýšenou zásaditost a probíhá „hnití za živa“. Stařecký zápach, to je vnější projev tohoto hnití. Lidem, kteří vydávají takový zápach, se doporučuje pít právě tuto novorozeneckou urinu. Ti, kteří trpí dysmikrobií tlustého střeva a podobnými problémy, by si měli dělat s touto močí klystýr. Vynikajícím způsobem urina novorozenců pomáhá při hnisajících, těžce se hojících ranách, gangréně a dalších podobných problémech.

 

Dětská moč

Jak už jsme si řekli, hlavní předností moči dětí od 1 měsíce do 12-13 let je její nasycenost imunitními látkami. Systém imunity (obrany organizmu) se skládá z centrálních a periferních orgánů. K centrálním orgánům patří kostní dřeň a brzlík, k periferním – slezina, lymfatické uzliny a lymfoidní tkáň zažívacího traktu.

Ke stáří se hmota brzlíku snižuje až o 90 % a sleziny o 50 %, uhasínají také imunitní funkce v kostní dřeni a lymfatických uzlinách, protože se v těle hromadí látky, které činnost těchto orgánů brzdí. Jinými slovy, organizmus je zanesen odpadními látkami a škodlivinami.

Proto člověk, který se chce ochránit před infekcemi nebo se zbavit infekčních, virových či nádorových onemocnění, musí vedle užívání uriny pro posílení imunity očistit organizmus na buněčné úrovni tím, že se bude postit a přitom pít moč a vodu. Zde mne přímo fascinuje věta, která mi pomáhá překonávat počáteční dny hladovění: Půst za současného použití uriny je nejdokonalejší mikrochirurgie buňky.

 

Moč lidí zralého věku

Zejména od 18 do 30 let, je vyrovnaná, pokud jde o hormonální složení a jiné konstanty.

Tu by měl pro korekci funkcí svého organizmu využívat člověk ve věku od 35 do 50-60 let.

Při léčení nemocí je však nutno užívat pouze vlastní moč (viz léčení nosodami).

 

Stařecká moč

Protože v tomto období už člověk prakticky většinou žije jako bezpohlavní bytost se níženou imunitou, rozladěným hormonálním systémem a dalšími dysfunkcemi, jedná se o nejméně vhodnou urinu, kterou je možné využít pouze pro vlastní léčení různých nemocí a poruch.

 

Mužská a ženská moč

Přirozeně obě uriny mají své zvláštnosti, které závisí především na hormonální skladbě a také na „zmagnetizování“ uriny mužskou nebo ženskou podstatou. Proto se doporučuje využít jako dárce moč člověka stejného pohlaví. Ve výjimečných případech a pouze na krátkou dobu lze použít moč člověka opačného pohlaví. Dětská moč, vzhledem k malému obsahu hormonů odpovědných za pohlavní rozdíly, může být využívána osobami opačného pohlaví, ale ne déle jak 1 až 3 měsíce. Čím mladší je dítě, tím déle lze urinu užívat.

 

Moč těhotných žen

Tento druh moči je velice zvláštní a užitečný. Na složení moči a na jejích vlastnostech se odráží činnost mateřského organizmu, fungování dělohy jako orgánu zrození dítěte, placenty i organizmu samotného plodu. Takový unikátní soubor látek a „zakódovaných“ funkcí neexistuje nikde v přírodě.

Krátce proto popíšeme zvláštnosti uriny těhotných žen a změny, ke kterým dochází v jejich systému tvorby a vylučování moči. Během těhotenství probíhají strukturální a funkční změny v ledvinách a močových cestách. Nejvíce těchto změn pozorujeme asi ve 20. až 35. týdnu těhotenství. Například průtok krevní plazmy ledvinami vzrůstá o 45 %, klubíčková filtrace dokonce o 60 %. V důsledku toho se v moči zvyšuje vylučování látek metabolického a výživného charakteru – glukózy, aminokyselin, vitaminů rozpustných ve vodě apod.

Nejhojněji se močí vylučují aminokyseliny jako je glykokol, histidin, treonin, serin a alanin.

V 16. týdnu se vylučování zdvojnásobuje a před porodem dosahuje až pětkrát vyšších hodnot než před těhotenstvím. Hojně je také vylučován kortizol. Třikrát až čtyřikrát stoupá vylučování některých vitaminů rozpustných ve vodě (foliové kyseliny, cyonkobalaminu, kyseliny askorbové). S močí se vydělují také konečné produkty bílkovinné přeměny (močovina) a přeměny nukleoproteinů.

Ledviny produkují erytropoetin, který podporuje tvorbu červených krvinek. U těhotných žen ve druhé polovině těhotenství je tohoto enzymu pětkrát více než předtím.

Jinými slovy, moč těhotných žen představuje ten nejvýživnější „koktejl“ (glukóza, aminokyseliny, vitaminy) a vysoký obsah močoviny z ní dělá výborný močopudný a protirakovinný prostředek. Faktor stimulující tvorbu krve pomáhá při všech druzích anémie.

Jak sami vidíte, jedná se o skutečnou univerzální urinu, kterou lze využít jak pro povzbuzení obranných sil organizmu, tak i pro léčení značného množství nemocí. Proto se při každé příležitosti snažte nepromarnit tento neuvěřitelně cenný lék.

 

Zázračný pramen v městečku Hunzakut

V městečku Hunzakut, v jednom z himálajských údolí odříznutých od civilizace, kde žije obyvatelstvo s průměrným věkem 120 let, vyvěrá pramen zázračné vody. Výzkumy ukázaly, že minerály ve vodě existují ne jako ionty, ale ve formě koloidů, přičemž záporně nabitých.

Naše odpařená urina je koloidním roztokem se záporně nabitými částicemi neboli micelami. Zkoušky prováděné s hunzakutskou vodou potvrdily její unikátní vlastnosti. Beton vyrobený s její pomocí vydrží zátěž mnohosetkrát vyšší než beton vyrobený z obyčejné vody (4 tuny na čtverec 2,5 krát 2,5 cm)! Navíc je lehčí a odolává korozi.

 

Doktor Sergejev ve své knize „Voda si pamatuje všechno“ říká následující: „Byly objeveny společné zákonitosti změny vlastnosti při stárnutí neživé hmoty a živého organizmu.“ Odtud plyne prostý závěr: pokud jsou zákonitosti stárnutí u anorganické a organické hmoty shodné, pak tělo, stejně jako obyčejný beton, se rozpadá svým přirozeným tempem. Pokud však vyměníme vodu, základ betonu i lidského organizmu, můžeme značně prodloužit délku života, jeho aktivní, tvůrčí období. A jak dokazuje text Šivambukalpy, naši předkové využívali schopnost odpařené moči prodlužovat život, rozvíjet tvůrčí schopnosti:

„Ten, kdo masíruje své tělo s pomocí šivambu (moči) třikrát denně a třikrát v noci, neztrácí dlouho schopnost pokračování rodu. Jeho klouby se zpevňují, zbavuje se nemocí a dosahuje blaženosti… Ten, kdo pije moč během tří let, získává tělo plné síly a lesku, znalostí v umění a vědách, dar krasomluvy a žije do té doby, pokud existuji nebe, země a měsíc.“

Z knihy J.Cingroš Urinoterapie

 

Neznámý zdroj na internetu:
“Důsledná praxe urinoterapie je přesně to, co jsem udělal. Jsem více v souladu s potřebami a funkcemi vlastního těla, nejsem už anemický a nemám hypoglykémii. Výjimečně se nachladím a můžu říct, že jsem už roky nedostal chřipku. Urinoterapie mi značně pomohla ke zlepšení každodenní jogínské praxe. Cítím se zdravý a silný”, tvrdí americký jogín Blake More. Následující text je jeho autentickým svědectvím.

Musím přiznat, že dosažení mimořádného stavu zdraví předpokládalo více než poslouchání jednoduchých rad. Osobně jsem se poprvé o urinoterapii doslechl v době, kdy jsem bydlel v Japonsku. Vzpomínám si na jeden rozhovor s respektovaným přírodním lékařem Riosuku Uryu pro článek v časopise vycházejícím v Tokiu. Rozhovor probíhal dobře až do momentu, kdy se zmínil o »pití moče«. Vybuchl jsem smíchy, ale on se pustil do vyjmenovávání mnoha ctností urinoterapie. O několik týdnů později, hluboce ovlivněný zápalem, s nímž doktor mluvil o svém zdaru, tak i lékařskými úspěchy, jsem se rozhodl o tomto tématu vážněji popřemýšlet.

Na jeho radu jsem terapii začal praktikovat postupně. Nejprve jsem si před usínáním přikládal moč na obličej (odmítl jsem ji používat ráno z obavy před případným zápachem). Po určité době jsem získal odvahu ji i vypít. Ještě dnes si pamatuji na úsilí nezvracet, které jsem to ráno pociťoval. A věřte, byla to moje vlastní moč. Ptal jsem se – jestliže je moč vyměšována, proč musíme vložit takové úsilí do recyklace? V rozporu se vším, co jsem se naučil v biologii, moč není druhotný produkt procesu stravování a vyměšování. Naopak, ve skutečnosti je to dobře použitelné sterilní fluidum vyprodukované ledvinami. Jedná se o přefiltrovanou krev!

Jak chutná moč

Mám zavedený malý rituál. Ačkoli to může znít podivně, ráno vymočím první proud do záchodu a druhý do speciálního skleněného poháru, na němž je namalována Země. Dříve než moč vypiji, dám si ji před srdce a spojím se plný vděčnosti s vnitřní silou a poděkuji jí tímto způsobem za léčení. Postupuji tak každý den, takže ho začínám tajným spojením sám se sebou.

Urinoterapie nabízí nejlepší výsledky v kombinaci s vydatným spánkem, jogínskou meditací a systematickou praxí hathajógy – asán, případně jakýchkoli dalších přirozených technik. Vyžaduje disciplínu, trpělivost a lásku k sobě. Rovněž jsem zjistil, že čím lepší je stravovací režim, tím čistší je chuť moči, nejlepší je v rámci přísné diety – vegetariánství bez rafinovaného cukru, kofeinu, nikotinu, konzervačních látek a léků (ty mohou zapříčinit intoxikaci). V závislosti na stravě se chuť moči liší. Po polévce má silnou a slanou chuť, po kari je trochu sladká a kořeněná. Nejčastěji má subtilní chuť, lehce slanou, a její barva připomíná Chardonnay. Osobně jsem podobnými zkušenostmi neprošel, ale u některých osob počátek praktikování urinoterapie vyvolá tzv. krizi léčení. V prvním měsíci se dostavuje určitá nepohoda, neboť se z těla ve zvýšené míře vyměšují toxiny, které v něm byly usazeny delší dobu. Příznaky jako bolesti hlavy, pocit na zvracení, podráždění kůže, teplota, průjem či pocení patří k přirozeným reakcím na čištění a léčení, blahodárné výsledky přicházejí posléze a stojí za vynaložené úsilí. Nejlepší způsob, jak překonat období dezintoxikace, je sestavit si seznam všech změn, které probíhají v těle, a upřesnit množství vypité moči v závislosti na příznacích.

Pestrá škála využití

Dalším účinným způsobem je vnější využití moči (nejlepší je ji nechat před aplikací dva dny odležet, protože kvasné bakterie zlepšují její léčivé vlastnosti) k masáži, koupeli nohou, kloktání, jako kapky do očí, do uší a k inhalaci. Osobně ji běžně používám jako lék na pokožku obličeje. Našel jsem i některé studie, které dokazují, že moč – přesněji močovina – zvyšuje schopnost hydratace kůže (musím přiznat, že často sklízím komplimenty pro svoji jemnou a čistou pleť). Ačkoli tomu asi nebudete věřit, skutečně jsem se dočetl, že směsí moče a vody lze otřít ovoce a zeleninu, tím se odstraní veškeré plísně a chemické látky použité k jejich ošetření.

Jak u vnitřního, tak vnějšího použití moč prezentuje vynikající lék na záněty, rány, zapálení, štípnutí hmyzem a kousnutí hadem. Osobně jsem se s tímto setkal mnohem dříve, než jsem vůbec kdy slyšel o urinoterapii. V létě, při výletu na pláž, jsem s asi deseti kamarády a naším profesorem šel podél vody, když najednou jeden z přátel šlápl na mrtvou medúzu. K mému velkému překvapení profesor diskrétně (tak, aby ostatní děti nic neviděly) začal močil na jeho nateklou nohu. Kamarád po pár vteřinách zapomněl na medúzu a začal protestovat vůči použitému způsobu léčení. Dnes se ptám, zda nebyl tento neobyčejný akt první pomoci právě zárodkem, který mě skoro o sedmnáct let později připravil přijmout urinoterapii. Ta je kromě první pomoci nebo jako potravinový doplněk pro zdraví účinná u nejvážnějších akutních nebo chronických nemocí. S každým novým průzkumem se urinoterapie ukazuje jako přirozený lék. Odstraňuje volné radikály, hojí rány, léčí choroby jako artritida, vypadávání vlasů, žloutenka, ekzém, malomocenství, gangréna, malárie, pohlavní nemoci, poruchy menstruačního cyklu, candida, bradavice, prostata, obezita, astma, migrény, intoxikace, peptický vřed, skleróza a onemocnění srdce. Někteří pokročilí praktikanti jógy tvrdí, že léta důsledné urinoterapie vyvolávají určitou duchovní vytříbenost a probouzejí paranormální síly (sidhi). Pochopím, že přijmout urinoterapii jako životní záchranný bod nebo jako magický elixír, který jogínovi dovolí projít velkou poušť, neznamená, že jste připraveni hned druhý den ráno po probuzení začít pít vlastní moč. Ať už jste plní zvědavosti, nebo odporu, měli byste vědět, že pokud se odvážíte pít moč důsledně a bez pochybností, čeká vás obrovská odměna.

Když jsem s urinoterapií začínal, představoval jsem si sám sebe jako malé dítě v břiše matky. Lze také použít analogii s recyklací – pomýšlet na urinoterapii jako na účinný proces opětovného získávání, znovuvyužití a transformaci všech existujících zbytků. Hlavní je nezapomenout, že v přírodě se s ničím neplýtvá. Jogín Blake More je básník a spisovatel. Žije v Mill Valley v Kalifornii v USA.

 

S předehrou, nebo bez?

Jestliže je pro někoho na začátku těžké pít vlastní moč, může být jako předehra pro urinoterapii účinná homeopatická tinktura. Nejodvážnější dobrodruzi se ale do terapie mohou pustit přímo. Začínejte postupně od 30ml k 180ml až 250ml moči denně. Osvědčilo se urinoterapii praktikovat hned ráno po probuzení, protože přes noc, kdy je tělo úplně uvolněné a regeneruje se, hormonální sekrece značně narostou. Používejte vždy jen prostřední proud moči, který hned vypijte. Nevařte ji, ani neřeďte, protože tím se oslabují nebo ničí její nejdůležitější vlastnosti. Někteří specialisté doporučují po pití moči téměř 30 minut nejíst ani nepít.(Neznámý zdroj na internetu)

Nejen o urinoterapii se dozvíte od léčitelky pí Evy Moučkové...zde